Plugins - The Events Calendar - Stable (latest release) - en to nn_NO translation catalogue (1752 entries)

en:  (opens in a new window)
nn_NO: (vert opna i eit nytt vindauge)

en:  and
nn_NO:  og

[ctx: "Create or Find Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
nn_NO: Opprett eller finn %s

[ctx: "Create or Find Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Create or Find %s
nn_NO: Opprett eller finn %s

[ctx: "Find a Venue", but when the word "Venue" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
nn_NO: Finn %1$s %2$s

[ctx: "Find an Organizer", but when the word "Organizer" is customized to something else.]
en: Find %1$s %2$s
nn_NO: Finn %1$s %2$s

en: %1$d already-imported %2$s was skipped. | %1$d already-imported %2$s were skipped.
nn_NO[0]: %1$d allereie-importert %2$s vart hoppa over.
nn_NO[1]: %1$d allereie-importerte %2$s vart hoppa over.

en: %1$d existing %2$s was updated. | %1$d existing %2$s were updated.
nn_NO[0]: %1$d ekisterande %2$s vart oppdatert.
nn_NO[1]: %1$d ekisterande %2$s vart oppdaterte.

en: %1$d import used out of %2$d available today | %1$d imports used out of %2$d available today
nn_NO[0]: %1$d import brukt av %2$d tilgjengelege i dag
nn_NO[1]: %1$d importar brukt av %2$d tilgjengelege i dag

en: %1$d new %2$s was imported. | %1$d new %2$s were imported.
nn_NO[0]: %1$d ny %2$s vart importert.
nn_NO[1]: %1$d nye %2$s vart importerte.

en: %1$d new event category was created. | %1$d new event categories were created.
nn_NO[0]: %1$d ny hendingskategori vart laga.
nn_NO[1]: %1$d nye hendingskategoriar vart laga.

en: %1$d new event tag was created. | %1$d new event tags were created.
nn_NO[0]: %1$d nytt stikkord vart oppretta.
nn_NO[1]: %1$d nye stikkord vart oppretta.

en: %1$d new image was imported. | %1$d new images were imported.
nn_NO[0]: %1$d nytt bilete vart importert.
nn_NO[1]: %1$d nye bilete vart importerte.

en: %1$d new organizer was imported. | %1$d new organizers were imported.
nn_NO[0]: %1$d ny arrangør vart importert
nn_NO[1]: %1$d nye arrangørar vart importert

en: %1$d new venue was imported. | %1$d new venues were imported.
nn_NO[0]: %1$d nytt lokale vart importert
nn_NO[1]: %1$d nye lokaler vart importert

en: %1$s %2$s iCal Feed
nn_NO: %1$s %2$s iCal-utlisting

en: %1$s draft updated. %2$sPreview %3$s
nn_NO: %1$s utkast oppdatert. %2$sVis %3$s

en: %1$s or %2$s
nn_NO: %1$s eller %2$s

en: %1$s published. %2$sView %3$s
nn_NO: %1$s publisert. %2$svising %3$s

en: %1$s restored to revision from %2$s
nn_NO: %1$s gjenoppretta til revisjon frå %2$s

en: %1$s scheduled for: %2$s.
nn_NO: %1$s planlagt for: %2$s.

en: %1$s scheduled for: %2$s. %3$sPreview %4$s
nn_NO: %1$s planlagt for: %2$s. %3$sVis %4$s

en: %1$s submitted. %2$sPreview %3$s
nn_NO: %1$s sendt inn. %2$sVis %3$s

en: %1$s updated. %2$sView %1$s%3$s
nn_NO: %1$s oppdatert. %2$sSjå %1$s%3$s

en: %1$sBuy a license%2$s for the Event Aggregator service to access additional import features.
nn_NO: %1$sKjøp ein lisens%2$s for at Event Aggregator-tenesta skal få tilgang til ytterlegare importfunksjonar.

en: %d%% complete
nn_NO: %d%% fullført

en: %s (post ID %d) created.
nn_NO: %s (innleggs-ID %d) oppretta.

en: %s (post ID %d) updated.
nn_NO: %s (innleggs-ID %d) oppdatert.

en: %s Categories
nn_NO: %s Kategoriar

en: %s Category
nn_NO: %s kategori

en: %s Cost
nn_NO: %spris

[ctx: %s Event count in admin list]
en: All %s
nn_NO: Alle %s

[ctx: %s Events plural label]
en: All %s
nn_NO: Alle %s

en: %s Information
nn_NO: %s Informasjon

en: %s Name Already Exists
nn_NO: %s namn eksisterer allereie

en: %s Name already exists
nn_NO: %s Namnet eksisterer allereie

en: %s Name can not be empty
nn_NO: %s Namnet kan ikkje vere tomt

en: %s Name:
nn_NO: %s Namn:

en: %s Navigation
nn_NO: %s Navigasjon

en: %s Options
nn_NO: %s Alternativ

en: %s Search and Views Navigation
nn_NO: %s søk og visingsnavigasjon

en: %s Settings
nn_NO: %s Innstillingar

en: %s Tags:
nn_NO: Merkelappar:

en: %s Views Navigation
nn_NO: %s visingsnavigasjon

en: %s Website
nn_NO: %s Nettstad

en: %s ago
nn_NO: %s sidan

en: %s cannot be a duplicate
nn_NO: %s kan ikkje vere eit duplikat

en: %s cannot be the same as %s.
nn_NO: %s kan ikkje vere det same som %s.

en: %s draft updated.
nn_NO: %s utkast oppdatert.

en: %s from now
nn_NO: %s frå no

en: %s must be a number between 0 and 21.
nn_NO: %s må vere eit nummer mellom 0 og 21.

en: %s must be a number or percentage.
nn_NO: %s må vere eit nummer eller ein prosent.

en: %s must be a phone number.
nn_NO: %s må vere eit telefonnummer

en: %s must be a positive number or percent.
nn_NO: %s må vere eit positivt nummer eller prosent.

en: %s must be a positive number.
nn_NO: %s må vere eit positivt tal.

en: %s must be a valid URL.
nn_NO: %s må vere ein gyldig URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
nn_NO: %s må vere ein gyldig korttekst (tal, bokstavar, bindestrekar og understrekar).

en: %s must be a whole number.
nn_NO: %s må vere eit heilt tal.

en: %s must be an email address.
nn_NO: %s må vere ei epostadresse.

en: %s must consist of 5 numbers.
nn_NO: %s må bestå av 5 nummer.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
nn_NO: %s må kun bestå av bokstavar, nummer, bindestrekar, apostrof og mellomrom.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
nn_NO: %s må bestå av bokstavar, mellomrom, apostrof og bindestrekar.

en: %s must contain numbers and letters only
nn_NO: %s kan kun innehalde tal og bokstavar

en: %s must contain numbers, letters and dots only
nn_NO: %s kan kun innehalde tal, bokstavar og punkter

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
nn_NO: %s må kun innehalde tal, bokstavar, bindestrekar eller understrekar

en: %s must have a value that's part of its options.
nn_NO: %s må ha ein verdi som er ein del av alternativa.

en: %s must not be empty
nn_NO: %s kan ikkje vere tom

en: %s post moved to the Trash | %s posts moved to the Trash
nn_NO[0]: %s innlegg flytta til papirkorga
nn_NO[1]: %s innlegg flytta til papirkorga

en: %s post restored. | %s posts restored.
nn_NO[0]: %s innlegg gjenoppretta.
nn_NO[1]: %s innlegg gjenoppretta.

en: %s published privately.
nn_NO: %s publisert privat.

en: %s published.
nn_NO: %s publisert.

en: %s restored to revision from %s
nn_NO: %s gjenoppretta til revisjon frå %s

en: %s reverted to draft.
nn_NO: %s endra til kladd.

en: %s saved.
nn_NO: %s lagra.

en: %s scheduled.
nn_NO: %s planlagt.

en: %s submitted.
nn_NO: %s sendt inn.

en: %s updated.
nn_NO: %s oppdatert.

en: %s. All of the common (and not-so-common) answers to questions we see are here. It’s often the fastest path to finding an answer!
nn_NO: %s. Alle vanlege (og ikkje-så-vanlege) svar på spørsmål vi ser er her. Det er ofte den raskaste vegen til å finne eit svar!

en: %s. Testing for an existing conflict is the best start for in-depth troubleshooting. We will often ask you to follow these steps when opening a new thread, so doing this ahead of time will be super helpful.
nn_NO: %s. Å teste for ei eksisterande konflikt er den beste starten for djuptgåande feilsøking. Vi vil ofte spør deg om du følger desse stega når du opnar ein ny tråd, så ved å gjere dette først vil du vere svært hjelpsam.

en: %s. There are very few issues we haven’t seen and it’s likely another user has already asked your question and gotten an answer from our support staff. While posting to the help desk is open only to paid customers, they are open for anyone to search and review.
nn_NO: %s. Det er veldig få problem vi ikkje har sett og det er sannsynleg at ein annan brukar allereie har stilt ditt spørsmål og fått eit svar frå vårt supportteam. Mens det å publisere spørsmåla til hjelpeskjermen er open berre for betalande kundar, kan alle uansett søke og sjå på desse.

en: %s: A complete look at the features you can expect to see right out of the box as well as how to use them.
nn_NO: %s: Eit komplett blikk på funksjonaliteten du kan forvente å sjå rett ut av boksen i tillegg til korleis du kan bruke den.

en: %s: A thorough walkthrough of The Events Calendar and the settings that are available to you.
nn_NO: %s: Ein nøye gjennomgang av The Events Calendar og innstillingane som er tilgjengelege for deg.

en: %s: An overview of the default templates and styles that are included in the plugin, as well as how to change them.
nn_NO: %s: Ei oversikt over standardmalane og stilane som er inkludert i innstikket, og korleis ein kan endre desse.

en: %s: Code and guides for customizing your calendar in useful and interesting ways.
nn_NO: %s: Kode og rettleiingar for å skreddarsy din kalender på nyttige og interessante måtar.

en: %s: Do you see an issue with your calendar? Go here first to find where it’s coming from and how to fix it.
nn_NO: %s: Ser du eit problem med din kalender? Gå her først for å finne ut kvar det kjem frå og korleis det kan fiksast.

en: %s: Our most comprehensive outline for customizing the calendar to suit your needs, including custom layouts and styles.
nn_NO: %s: Vårt mest omfattande omriss for å skreddarsy kalenderen for å passe dine behov, inkludert skreddarsydde layoutar og stilar.

en: &Aring;land Islands
nn_NO: &Aring;land

en: (click here for details)
nn_NO: (klikk her for detaljar)

en: (do not override)
nn_NO: (ikkje overskriv)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
nn_NO: (filtrert frå _MAX_total oppføringar)

en: + %d More | + %d More
nn_NO[0]: + %d meir
nn_NO[1]: + %d fleire

en: + Google Map
nn_NO: + Google-kart

en: 0 = zoomed out; 21 = zoomed in.
nn_NO: 0 = zooma ut; 21 = zooma inn.

en: 1 import was scheduled.
nn_NO: 1 import vart planlagt.

en: 1 year
nn_NO: 1 år

en: 2 years
nn_NO: 2 år

[ctx: 2018 user survey]
en: <strong>The Events Calendar Annual Survey:</strong> share your feedback with our team—%1$s!
nn_NO: <strong>The Events Calendar årleg undersøking:</strong> del dine tilbakemeldingar med teamet vårt—%1$s!

[ctx: 2018 user survey]
en: take the survey now
nn_NO: ta undersøkinga no

en: 24 hours
nn_NO: 24 timar

en: 3 months
nn_NO: 3 månader

en: 3 years
nn_NO: 3 år

en: 6 months
nn_NO: 6 månader

en: 72 hours
nn_NO: 72 timar

en: 9 months
nn_NO: 9 månader

en: : Selected %d rows
nn_NO: : valt %d rader

en: : Selected 1 row
nn_NO: : valt ei rad

en: : activate to sort column ascending
nn_NO: : aktiver til å sortere kolonne stigande

en: : activate to sort column descending
nn_NO: : aktiver til å sortere kolonne nedadgåande

en: <b>%1$s</b> requires <b>PHP %2$s</b> or higher. | <b>%1$s</b> require <b>PHP %2$s</b> or higher.
nn_NO[0]: <b>%1$s</b> krev <b>PHP %2$s</b> eller høgare.
nn_NO[1]: <b>%1$s</b> krev <b>PHP %2$s</b> eller høgare.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %1$s with the purchase of any of our premium plugins (like %2$s). Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays.
nn_NO: <strong>Ser du etter meir umiddelbar support?</strong> Vi tilbyr %1$s ved kjøp av eit av våre premium innstikk (som %2$s). Hent ut ein lisens og du kan publisere spørsmålet ditt der og forvente eit svar innan 24-48 timar på vekedagar.

en: <strong>Looking for more immediate support?</strong> We offer %s with the purchase of any of our premium plugins. Pick up a license and you can post there directly and expect a response within 24-48 hours during weekdays
nn_NO: <strong>Ser du etter meir umiddelbar support?</strong> Vi tilbyr %s ved kjøp av eit av våre premium innstikk. Hent ut ein lisens og du kan publisere spørsmålet ditt der og forvente eit svar innan 24-48 timar på vekedagar.

en: A fully designed and styled theme for your events pages.
nn_NO: Eit fult utforma og stilert tema for dine hendingssider.

en: A list of links to the term own, archive and parent REST URL
nn_NO: Ei liste av lenker til omgrepets eigar, arkiv og foreldre REST URL

en: A new look for The Events Calendar is here!
nn_NO: Ein ny utsjånad for The Events Calendar er her!

en: A problem stopped the time zone update process from completing. Please refresh and try again.
nn_NO: Eit problem stoppa fullføringa av tidssoneoppdateringa. Ver venleg og oppdater sida og prøv igjen.

en: A record already exists with these settings, %1$s.
nn_NO: Ei oppføring med desse innstillingane eksisterer allereie, %1$s.

en: A required parameter is missing or an input parameter is in the wrong format
nn_NO: Eit naudsynt parameter manglar eller eit inngangsparameter er i feil format

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
nn_NO: Ei sortert matrise over alle numeriske verdiar for kostnaden

en: A valid license has been entered by your network administrator.
nn_NO: Ein gyldeg lisens har blitt fylt inn av din administrator

en: A valid license key is required for support and updates
nn_NO: Ein gyldig lisensnøkkel krevst for support og oppdateringar

en: A venue with the specified post ID does not exist.
nn_NO: Eit lokale med den angitte innleggs-IDen eksisterer ikkje.

en: A warning was generated while fetching the results from your import:
nn_NO: Ei åtvaring vart generert mens du henta resultata frå importen din:

en: API Keys
nn_NO: API-nøklar

en: Accent Color
nn_NO: Aksentfarge

en: Access more event sources and automatic imports!
nn_NO: Få tilgang til fleire hendingskjelder og automatiske importar!

en: Action-based Logger
nn_NO: Handlingsbasert loggar

en: Activate %s
nn_NO: Aktiver %s

en: Activate Block Editor for Events
nn_NO: Aktiver blokkeditor for hendingar

en: Activate Plugin
nn_NO: Slå på innstikket

en: Active Users:
nn_NO: Aktive brukarar:

en: Add %s
nn_NO: Legg til %s

en: Add Button Text
nn_NO: Legg til knapptekst

en: Add Description...
nn_NO: Legg til skildring...

en: Add HTML after event content
nn_NO: Legg til HTML etter innhald

en: Add HTML before event content
nn_NO: Legg til HTML før innhald

en: Add New
nn_NO: Legg til ny

en: Add New %s
nn_NO: Legg til nye %s

en: Add New %s Category
nn_NO: Legg til ny %s kategori

en: Add New Aggregator Record
nn_NO: Legg til ny Aggregator-oppføring

en: Add another %s
nn_NO: Legg til ein til %s

en: Add me to the list
nn_NO: Legg meg til i lista

en: Add more sources
nn_NO: Legg til fleire kjelder

en: Add to Google Calendar
nn_NO: Legg til i Google-kalender

en: Additional Functionality
nn_NO: Tilleggsfunksjonalitet

en: Address:
nn_NO: Adresse:

en: Advanced Post Manager
nn_NO: Avansert innleggsbehandlar

en: Advanced Template Settings
nn_NO: Avanserte malinnstillingar

en: Algeria
nn_NO: Algerie

en: All
nn_NO: Alt

en: All %s Categories
nn_NO: Alle %s kategoriar

en: All Aggregator Records
nn_NO: Alle Aggregator-oppføringar

en: All Day
nn_NO: Heile dagen

en: All Day Event
nn_NO: Heildagshending

en: All data present within a CSV or ICS file and external URLs (for events, venues, organizers, and tickets)
nn_NO: Alle data presentert inne i ein CSV- eller ICS-fil og eksterne URLar (for hendingar, lokaler, arrangørar, og billettar)

en: All day
nn_NO: Heile dagen

en: All information (data) is retained in the local database indefinitely, unless otherwise deleted.
nn_NO: All informasjon (data) blir behaldt i den lokale databasen på ubestemt tid, med mindre det elles er sletta.

en: All items on this page were selected.
nn_NO: Alle element på denne sida vart valt.

en: All scheduled imports are currently suspended, and no events will be imported.
nn_NO: Alle planlagte importar er på noverande tidspunkt suspendert, og ingen hendingar vil bli importert.

en: American Samoa
nn_NO: Amerikansk Samoa

en: An Array containing the lineage of where this event comes from, this should not change after the event is created.
nn_NO: Ei matrise som inneheld linja frå kvar denne hendinga kjem frå, dette skal ikkje endrast etter at hendinga er oppretta.

en: An Array containing the lineage of where this organizer comes from, this should not change after the organizer is created.
nn_NO: Ei matrise som inneheld linja om der denne arrangøren kjem frå, dette skal ikkje endrast etter arrangøren er oppretta

en: An Unknown error occurred
nn_NO: Det har skjedd ein ukjend feil

en: An array of each component of the event end date
nn_NO: Ei matrise for kvar komponent i sluttdatoen for hendinga

en: An array of each component of the event end date in UTC time
nn_NO: Ei matrise for kvar komponent i sluttdatoen for hendinga i UTC-tid

en: An array of each component of the event start date
nn_NO: Ei matrise for kvar komponent i startdatoen for hendinga

en: An array of each component of the event start date in UTC time
nn_NO: Ei matrise for kvar komponent i startdatoen for hendinga i UTC-tid

en: An event category with the specified term ID does not exist.
nn_NO: Ein hendingskategori med den angitte omgreps-IDen eksisterer ikkje.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (12-hour) is not valid. Make sure it is from 1 to 12.
nn_NO: Ei hending som har ein metaverdi for innlegg på "%s" timar (12-timars) er ikkje gyldig. Forsikre deg om at den er frå 1 til 12.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (24-hour) is not valid. Make sure it is from 0 to 23.
nn_NO: Ei hending som har ein metaverdi for innlegg på "%s" timar (24-timars) er ikkje gyldig. Forsikre deg om at det er frå 0 til 23.

en: An event having a post meta value of `%s` hour (am/pm) is not valid. Make sure it is from 1 to 12.
nn_NO: Ei hending som har ein metaverdi for innlegg på "%s" timar (am/pm) er ikkje gyldig. Forsikre deg om at den er frå 1 til 12.

en: An event having a post meta value of `%s` meridian is not valid. Make sure it is either `am` or `pm`, or remove it entirely if using the 24-hour format.
nn_NO: Ei hending som har ein metaverdi for innlegg på "%s" meridian er ikkje gyldig. Forsikre deg om at det er anten "am" eller "pm", eller fjern det heilt dersom du brukar 24-timarsformatet.

en: An event having a post meta value of `%s` minutes is not valid. Make sure it is from 0 to 59.
nn_NO: Ei hending som har ein metaverdi for innlegg på "%s" minutter er ikkje gyldig. Forsikre deg om at det er frå 0 til 59.

en: An event tag with the specified term ID does not exist.
nn_NO: Ei hending med den spesifierte term-ID-en eksisterer ikkje

en: An event with the specified ID does not exist.
nn_NO: Ei hending med den angitte IDen eksisterer ikkje.

en: An invalid frequency was used when trying to create this scheduled import.
nn_NO: Ein ugyldig frekvens vart brukt når du prøvde å opprette denne planlagte importen.

en: An invalid import type was used when trying to create this import record.
nn_NO: Ein ugyldig importtype vart brukt når du prøvde å opprette denne importposten.

en: An organizer with the specified event does not exist.
nn_NO: Ein arrangør med den angitte hendinga eksisterer ikkje.

en: And if you skip this, that's okay! %1$s will still work just fine.
nn_NO: Og dersom du hoppar over dette er det greit. %1$s vil framleis fungere som det skal.

en: Antarctica
nn_NO: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
nn_NO: Antigua og Barbuda

en: Appends the time zone to the end of event scheduling information &ndash; this can be useful when you have events in numerous different time zones.
nn_NO: Legg til tidssona til slutten av informasjonen om planlagte hendingar og dette kan vere praktisk når du har hendingar i fleire forskjellege tidssoner.

en: Apply
nn_NO: Legg til

en: April
nn_NO: april

en: Ask the site administrator to edit the %s slug
nn_NO: Spør sideadministratoren om å endre %s-kortteksten

en: Asynchronous
nn_NO: Asynkront

en: August
nn_NO: august

en: Austria
nn_NO: Austerrike

en: Authorize Promoter
nn_NO: Autoriser Promoter

en: Available %s
nn_NO: Tilgjengelege %s

en: Basic Template Settings
nn_NO: Grunnleggande malinnstillingar

en: Belarus
nn_NO: Hviterussland

en: Belgium
nn_NO: Belgia

en: Blue Steel
nn_NO: Blå stål

en: Bosnia and Herzegovina
nn_NO: Bosnia og Herzegovina

en: Bouvet Island
nn_NO: Bouvetøya

en: Brazil
nn_NO: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
nn_NO: Det britiske territoriet i Indiahavet

en: Bulk Actions
nn_NO: Massehandlingar

en: Button Color
nn_NO: Knappefarge

en: Buy Event Aggregator
nn_NO: Kjøp Event Aggregator

en: Buy Event Aggregator to access more event sources and automatic imports!
nn_NO: Kjøp Event Aggregator for å få tilgang til fleire hendingskjelder og automatiske importar!

en: By date range
nn_NO: Etter datoperiode

en: By number of events
nn_NO: Etter tal hendingar

en: CSV File
nn_NO: CSV-fil

en: CSV Import Settings
nn_NO: CSV Importinnstillingar

en: Calendar
nn_NO: Kalender

en: Calendar Date Bar Color
nn_NO: Farge på kalenderen si datolinje

en: Calendar Header Color
nn_NO: Farge på kalenderoverskrift

en: Calendar Highlight Color
nn_NO: Markeringsfarge i kalendar

en: Calendar Table Color
nn_NO: Farge på kalendertabell

en: Calendar of %s
nn_NO: Kalender for %s

en: Calendar powered by %s
nn_NO: Kalender drive av %s

en: Cambodia
nn_NO: Kambodsja

en: Cameroon
nn_NO: Kamerun

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Cannot look for Terms without a taxonomy
nn_NO: Kan ikkje sjå etter omgrep utan ein taksonomi

en: Cannot set %s as the current logging engine
nn_NO: Kan ikkje angi %s som gjeldande loggingsmotor

en: Cape Verde
nn_NO: Kapp Verde

en: Category:
nn_NO: Kategori:

en: Cayman Islands
nn_NO: Caymanøyene

en: Central African Republic
nn_NO: Den sentralafrikanske republikk

en: Certain data may be exported or removed upon users’ requests via the existing Exporter or Eraser. Please note, however, that several “edge cases” exist in which we are unable to perfect the gathering and export of all data for your end users. We suggest running a search in your local database, as well as within the WordPress Dashboard, in order to identify all data collected and stored for your specific user requests.
nn_NO: Nokre data kan bli eksportert eller fjerna etter brukarar sine førespurnader via den eksisterande Eksportøren eller Fjernaren. Ver imidlertid merksam på at det finst fleire "kantsaker" der vi ikkje klarer å samle inn og eksportere alle dataane til sluttbrukarane dine. Vi foreslår at du gjer eit søk i di lokale database, så vel som i WordPress-kontrollpanelet, for å identifisere all data som er samla inn og lagra for dine spesifikke brukarførespurnader.

en: Change Event Update Authority
nn_NO: Rediger autorisasjon for hendingsoppdatering

en: Change the default 3 events per day in month view. To impose no limit, you may specify -1. Please note there may be performance issues if you allow too many events per day. <a href="%s">Read more</a>.
nn_NO: Endre standarden 3 hendingar per dag i månadsvising. For å ikkje ha ei grense kan du spesifisere -1. Ver oppmerksam på at det kan oppstå ytingsproblem om du viser for mange hendingar per dag. <a href="%s">Les meir</a>.

en: Check our Knowledgebase
nn_NO: Sjekk ut vår kunnskapsbase

en: Check out Event Aggregator.
nn_NO: Sjekk ut Event Aggregator.

en: Check out our %s for developers.
nn_NO: Sjekk ut vår %s for utviklarar.

en: Check out the %savailable add-ons%s.
nn_NO: Sjekk ut dei %stilgjengelege tillegga%s.

en: Check out the available add-ons
nn_NO: Sjekk ut tilgjengelege tillegg

en: Check this box if you wish to override the network license key with your own
nn_NO: Huk av boksen om du vil overstyre nettverkslisensen med din eigen

en: Check this to cache your month view HTML in transients, which can help improve calendar speed on sites with many events. <a href="%s">Read more</a>.
nn_NO: Huk av denne for å cache månadsvisinga sin HTML i transient, noko som kan hjelpe å forbetre kalenderhastigheit på nettstader med mange hendingar. <a href="%s">Les meir</a>.

en: Check this to use the classic header.
nn_NO: Huk av denne for å bruke den klassiske headeren.

en: Check to enable maps for events and venues.
nn_NO: Huk av for å aktivere kart for hendingar og lokaler.

en: Check your license key
nn_NO: Sjekk lisensnøkkelen din

en: China
nn_NO: Kina

en: Choose File
nn_NO: Vel fil

en: Choose File:
nn_NO: Vel fil:

en: Choose a CSV file
nn_NO: Vel ei CSV-fil

en: Choose a page template to control the appearance of your calendar and event content.
nn_NO: Vel ein sidemal for å kontrollere utsjånaden til kalender- og hendingsinnhaldet ditt.

en: Choose a status for the event(s) to be imported with and/or define an Event Category to automatically assign. An assigned category will be added to the event in addition to any Event Categories from the import source.
nn_NO: Vel ein status som hendinga(ne) skal bli importert med og/eller definer ein hendingskategori som automatisk skal tilordnast hendingane. Ein tilordna kategori vil bli lagt til hendinga i tillegg til alle hendingskategoriar frå importkjelda.

en: Choose where you are importing from.
nn_NO: Vel kvar du importerer frå

en: Choosing a UTC timezone for your site or individual events may cause problems when importing events or with Daylight Saving Time. %1$s
nn_NO: Å velje ei UTC-tidssone for din nettstad eller individuelle hendingar kan skape problem når du importerer hendingar eller ved sommrtid. %1$s

en: Christmas Island
nn_NO: Christmasøya

en: City:
nn_NO: By:

en: Clear
nn_NO: Tøm

en: Clear Selection.
nn_NO: Fjern val.

en: Click here
nn_NO: Klikk her

en: Click this button to update your database and take advantage of additional time zone capabilities. Please <a href="%s" target="_blank">configure WordPress</a> to use the correct time zone before clicking this button!
nn_NO: Klikk på denne knappen for å oppdatere databasen din og ta fordel av fleire tidssone-moglegheiter. Ver venleg og <a href="%s" target="_blank">konfigurer WordPress</a> til å bruke korrekt tidssone før du klikker denne knappen!

en: Click to view a Google Map
nn_NO: Klikk for å sjå eit Google-kart

en: Close this dialog window
nn_NO: Lukk dette dialogvindauget

en: Close this modal window
nn_NO: Lukk denne modalboksen

en: Cocos (Keeling) Islands
nn_NO: Kokos-(Keeling)øyene

en: Collectivity of Saint Martin
nn_NO: Saint-Martin

en: Column Mapping:
nn_NO: Kolonnekartlegging:

en: Community Events
nn_NO: Felleskapshendingar

en: Comoros
nn_NO: Komorene

en: Compact Date Format
nn_NO: Kompakt datoformat

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
nn_NO: Samanlikningsvalidering feila fordi ingen samanlikningsverdi vart angitt, for felt %s

en: Completed!
nn_NO: Fullført!

en: Confirm
nn_NO: Bekreft

en: Confirm your upgrade
nn_NO: Stadfest di oppdatering

en: Congo
nn_NO: Republikken Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
nn_NO: Den demokratiske republikken Kongo

en: Connect to Eventbrite
nn_NO: Kople til Eventbrite

en: Connect to Meetup
nn_NO: Kople til Meetup

en: Connected to %s
nn_NO: Tilkopla %s

en: Connection timed out while transferring the feed. If you are dealing with large feeds you may need to customize the tribe_aggregator_connection_timeout filter.
nn_NO: Tilkoplinga utløpte mens du prøvde å overføre utlistinga. Dersom det er snakk om store utlistingar vil du kanskje måtte tilpasse tribe_aggregator_connection_timeout-filteret.

en: Contact your Host or your system administrator and ask to upgrade to the latest version of PHP.
nn_NO: Kontakt din hosting-leverandør eller systemadministrator og spør om å oppdatere til siste PHP-versjon.

en: Content Type:
nn_NO: Innhaldstype:

en: Continue Reading
nn_NO: Hald fram og les

en: Cook Islands
nn_NO: Cookøyene

en: Copy the provided url into this field to import the events into your WordPress site.
nn_NO: Kopier den gitte URLen inn i dette feltet for å importere hendingane til din WordPress-nettstad.

en: Copy to clipboard
nn_NO: Kopier til utklippstavle

en: Cost:
nn_NO: Billettpris:

en: Could not delete post with ID
nn_NO: Kunne ikkje slette innlegg med ID

en: Could not process queue for Import Record %1$d: %2$s
nn_NO: Kunne ikkje behandle køa for importpost %1$d: %2$s

en: Could not save %s.
nn_NO: Kunne ikkje lagre %s.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
nn_NO: Liste over land må vere formatert som eitt land per linje i det følgande formatet: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: Country:
nn_NO: Land:

en: Create New %s
nn_NO: Lag ny %s

en: Create or Find a Venue
nn_NO: Opprett eller finn eit lokale

en: Create or Find an Organizer
nn_NO: Opprett eller finn ein arrangør

en: Create, run and manage Event Aggregator imports.
nn_NO: Opprett, køyr og administrer Event Aggregator-importar.

en: Created:
nn_NO: Laga:

en: Credentials have been saved
nn_NO: Legitimasjon er lagra

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
nn_NO: Kroatia (Lokalnamn: Hrvatska)

en: Cron-based
nn_NO: Cron-basert

en: Currency Symbol:
nn_NO: Valutasymbol:

en: Currency symbol follows value
nn_NO: Valutasymbol følger verdi

[ctx: Currency symbol position]
en: After cost
nn_NO: Etter kostnad

[ctx: Currency symbol position]
en: Before cost
nn_NO: Før kostnad

en: Current usage
nn_NO: Noverande bruk

en: Custom
nn_NO: Eigendefinert

en: Custom field deleted.
nn_NO: Eigendefinert felt sletta.

en: Custom field updated.
nn_NO: Eigendefinert felt oppdatert.

[ctx: Customizer static front page setting]
en: Main %s Page
nn_NO: Hovud %sside

en: Customizing the Events plugins
nn_NO: Skreddarsying av hendingsinnstikka

en: Cyprus
nn_NO: Kypros

en: Czech Republic
nn_NO: Tsjekkia

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date Format Settings
nn_NO: Innstillingar datoformat

en: Date out of range.
nn_NO: Dato utanfor rekkevidde.

en: Date time separator
nn_NO: Dato og tid separator

en: Date with year
nn_NO: Dato med år

en: Date without year
nn_NO: Dato utan år

en: Date:
nn_NO: Dato

en: Day
nn_NO: Dag

en: Debug Bar Plugin
nn_NO: Debug Bar-utviding

en: Debug mode
nn_NO: Feilsøkermodus

en: Dec
nn_NO: Des

en: December
nn_NO: desember

en: Deep Sea
nn_NO: Djuphav

en: Default
nn_NO: Standard

en: Default (uses temporary files)
nn_NO: Standard (brukar midlertidige filer)

en: Default Event Category
nn_NO: Standard hendingskategori

en: Default Events Template
nn_NO: Standard hendingsmal

en: Default Page Template
nn_NO: Standard sidemal

en: Default Status
nn_NO: Standard status

en: Default currency symbol
nn_NO: Standard valutasymbol

en: Default stylesheet used for events templates
nn_NO: Standard stilark brukt for hendingsmalar

en: Default view
nn_NO: Standardvisning

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
nn_NO: Slett &#8220;%s&#8221; permanent

en: Delete Permanently
nn_NO: Slett permanent

en: Delete this
nn_NO: Slett dette

en: Deleted Attachment: %d
nn_NO: Sletta vedlegg: %d

en: Deletes a venue and returns its data
nn_NO: Sletter eit lokale og returnerer dataa.

en: Deletes an event and returns its data
nn_NO: Sletter ei hending og returnerer dataa

en: Deletes an event category and returns its data
nn_NO: Sletter ein hendingskategori og returnerer dataa

en: Deletes an event tag and returns its data
nn_NO: Sletter eit hendingsstikkord og returnerer dataa.

en: Deletes an organizer and returns its data
nn_NO: Sletter ein arrangør og returnerer dataa

en: Denmark
nn_NO: Danmark

en: Details
nn_NO: Detaljar:

en: Disable Event Aggregator imports
nn_NO: Slå av hendings-importering

en: Disable the Event Search Bar
nn_NO: Deaktiver søkebaren for hendingar

en: Disabled
nn_NO: Deaktivert

en: Disclaimer:
nn_NO: Atterhald:

en: Disconnect
nn_NO: Kople frå

en: Display
nn_NO: Vis

en: Display Settings
nn_NO: Visingsinnstillingar

en: Do Not Import
nn_NO: Ikkje importer

en: Do more with Eventbrite Tickets
nn_NO: Gjer meir med Eventbrite Billettar

en: Do not limit (not recommended)
nn_NO: Ikkje begrens (ikkje anbefalt)

en: Do not re-import events. Changes made locally will be preserved.
nn_NO: Ikkje importer hendingar på nytt. Endringar gjort lokalt vil bli bevart.

en: Dominican Republic
nn_NO: Den dominikanske republikk

en: Done
nn_NO: Ferdig

en: Download .ics file
nn_NO: Last ned .ics-fil

en: Download log
nn_NO: Nedlastingslogg

en: Download our Events Gutenberg extension and start using the block editor on your events!
nn_NO: Last ned vår Events Gutenberg-utviding og start å bruke blokk-editoren på dine hendingar!

en: Duplicate Venues &amp; Organizers
nn_NO: Dupliser lokaler og arrangørar

en: During scheduled import, the limit of HTTP requests was reached and the import was rescheduled.
nn_NO: Under planlagt import vart grensa for HTTP-førespurnader nådd og importen vart omlagt.

en: Each paid add-on has its own unique license key. Paste the key into its appropriate field below, and give it a moment to validate. You know you're set when a green expiration date appears alongside a "valid" message. Then click Save Changes.
nn_NO: Kvart betalte tillegg har sin eigen unike lisensnøkkel. Berre lim inn nøkkelen i det aktuelle feltet nedanfor, og gi den eit augeblink til å validere. Du veit at du er klar når ein grøn utløpsdato blir vist saman med ein "gyldig"-beskjed. Deretter klikker du Lagre endringar.

en: East Timor
nn_NO: Øst-Timor

en: Edit
nn_NO: Rediger

en: Edit %s
nn_NO: Endre %s

en: Edit %s Category
nn_NO: Endre %s kategori

en: Edit Aggregator Record
nn_NO: Endre Aggregator-oppføring

en: Edit Import
nn_NO: Endre import

en: Edit Venue
nn_NO: Rediger stad

en: Edit the %s slug
nn_NO: Rediger %s-kortteksten

en: Email:
nn_NO: Epost:

en: Empty data set for this dropdown
nn_NO: Datasettet er tomt for denne nedtrekksmenyen

en: Enable Maps
nn_NO: Aktiver kart

en: Enable Time Zone support
nn_NO: Aktiver tidssone-support

en: Enable WordPress Custom Fields on events in the classic editor.
nn_NO: Aktiver WordPress Custom Fields på hendingar i den klassiske editoren.

en: Enable comments on event pages.
nn_NO: Aktiver kommentarar på hendingssider.

en: Enable event views
nn_NO: Aktiver hendingsvisingar

en: Enable the Gutenberg block editor interface for creating events.
nn_NO: Aktiver Gutenberg sin blokkeditor-brukargrensesnitt for oppretting av hendingar.

en: Enable the Month View Cache
nn_NO: Aktiver cache i månadsvising

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
nn_NO: Aktiver dette alternativet for å loggføre feilsøkingsinformasjon. Som standard vil denne loggførast til din server- eller PHP-feillogg. Om du ønskjer å sjå loggføringane i din nettlesar anbefaler vi at du installerer %s og ser etter "Tribe"-fana i feilsøker-utgangen.

en: End Date
nn_NO: Sluttdato

en: End of day cutoff
nn_NO: Slutten av dagen avkutting

en: End:
nn_NO: Slutt:

en: English
nn_NO: Engelsk

en: Ensure result set exclude specific IDs
nn_NO: Sørg for at resultatsettet utelukker bestemte IDar

en: Enter Event Aggregator License
nn_NO: Skriv inn Event Aggregator-lisensen

en: Enter Keyword. Search for %s by Keyword.
nn_NO: Skriv inn nøkkelord. Søk etter $s med nøkkelord.

en: Enter a 0 for %s that are free or leave blank to hide the field.
nn_NO: Legg til ein 0 for %s som er gratis eller la stå tom for å skjule feltet.

en: Enter an Eventbrite event URL, e.g. https://www.eventbrite.com/e/example-12345
nn_NO: Skriv inn URL til ei Eventbrite-hending, f.eks. https://www.eventbrite.com/e/example-12345

en: Enter the format to use for dates that show a month and year only. Used on month view.
nn_NO: Skriv inn formatet å bruke for datoar som kun viser månad og år. Brukast i månadsvising.

en: Enter the format to use for displaying dates with the year. Used when displaying a date in a future year.
nn_NO: Skriv inn formatet å bruke for å vise datoar med årstal. Brukast når du viser ein dato i eit framtidig år.

en: Enter the format to use for displaying dates without a year. Used when showing an event from the current year.
nn_NO: Skriv inn formatet å bruke for å vise datoar utan årstal. Brukast når du viser ei hending frå noverande år.

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
nn_NO: Skriv inn separatoren som skal plasserast mellom dato og tid, når begge visast.

en: Enter the separator that will be used between the start and end time of an event.
nn_NO: Skriv inn separatoren som skal bli brukt mellom start- og sluttid for ei hending.

en: Enter the url for a Facebook group or page. You can also enter the url of a single Facebook event.
nn_NO: Skriv inn URLen til ei Facebook-gruppe eller -side. Du kan også skrive inn URLen til ei enkel Facebook-hending.

en: Enter the url for a Meetup group, page, or individual. You can also enter the url of a single Meetup event.
nn_NO: Skriv inn URLen for ei Meetup-gruppe, -side eller -individ. Du kan også skrive inn URLen for ei enkel Meetup-hending.

en: Enter the url for the Google Calendar feed you wish to import.
nn_NO: Skriv inn URLen for Google Calendar-utlistinga du ønskjer å importere.

en: Enter the url for the calendar, website, or event you would like to import. Event Aggregator will attempt to import events at that location.
nn_NO: Legg inn URL for den kalendaren, nettstaden eller hendinga du ønskjer å importere. Event Aggregator vil forsøke å importere hendingar frå denne lokasjonen.

en: Enter the url for the iCalendar feed you wish to import, e.g. https://central.wordcamp.org/calendar.ics
nn_NO: Skriv inn URL for iCalendar-utlistinga du ønskjer å importere, f.eks. https://central.wordcamp.org/calendar.ics

en: Equatorial Guinea
nn_NO: Ekvatorial-Guinea

en: Error
nn_NO: Feil

en: Error restoring from Ignored Events.
nn_NO: Feilmelding ved gjenoppretting frå Ignorerte Hendingar

en: Error, a unknown bug happened and it was impossible to migrate the Legacy Ignored Events, try again later.
nn_NO: Feilmelding: ein ukjend feil oppstod, og det var ikkje mogleg å overføre dei Legacy-ignorerte hendingane, prøv igjen seinare.

en: Error: %d scheduled import was not %s.
nn_NO: Feil: %d planlagt import var ikkje %s.

en: Error: we were not able to migrate your Facebook Events settings to Event Aggregator. Please try again later.
nn_NO: Feilmelding: vi kunne ikkje overføre dine innstillingar for Facebook-arrangement til Event Aggregator. Ver venleg og prøv igjen seinare.

en: Error: we were not able to migrate your iCal Importer settings to Event Aggregator. Please try again later.
nn_NO: Feilmelding: vi kunne ikkje overføre dine iCal Importer-innstillingar til Event Aggregator. Ver venleg og prøv igjen seinare.

en: Estonia
nn_NO: Estland

en: Ethiopia
nn_NO: Etiopia

en: Event
nn_NO: Hending

en: Event %d: %s
nn_NO: Hending %d: %s

en: Event Add-Ons
nn_NO: Hendingstillegg

en: Event Aggregator Control
nn_NO: Kontroller hendings-importering

en: Event Aggregator System Status
nn_NO: Event Aggregator Systemstatus

en: Event Aggregator cannot import events because this site is running an outdated version of The Events Calendar.
nn_NO: Event Aggregator kan ikkje importere hendingar fordi denne nettstaden køyrer ein utdatert versjon av The Events Calendar.

en: Event Aggregator cannot import events from this site.
nn_NO: Event Aggregator kan ikkje importere hendingar frå denne nettstaden.

en: Event Aggregator cannot reach Meetup.com because you exceeded the request limit for your Meetup API key.
nn_NO: Event Aggregator kan ikkje nå Meetup.com fordi du har overskride førespurnadsgrensa for Meetup API-nøkkelen din.

en: Event Aggregator includes a new, better system for removing unwanted imported events from your calendar. Click the button below to transition previously deleted events. This process will remove unwanted records from your database and include recent or upcoming trashed events in your Ignored archive.
nn_NO: Event Aggregator inkluderer eit nytt og betre system for å fjerne uønska importerte hendingar frå kalenderen din. Klikk på knappen nedanfor for å overføre tidlegare sletta hendingar. Denne prosessen vil fjerne uønska oppføringar frå di database og inkludere nylige og komande hendingar lagt i søppelkorga i ditt ignorerte arkiv.

en: Event Aggregator server has blocked your request. Please try your import again later or contact support to know why.
nn_NO: Event Aggregator-server har blokkert din førespurnad. Ver venleg og prøv å importere igjen seinare eller kontakt support for å vite kvifor.

en: Event Aggregator will try to fetch %s events starting from the current date or the specified date;
nn_NO: Event Aggregator vil prøve å hente ut %s hendingar som startar frå noverande dato eller den angitte datoen;

en: Event Aggregator will try to fetch events starting within the next %s from the current date or the specified date;
nn_NO: Event Aggregator vil prøve å hente hendingar som startar innan neste %s frå noverande dato eller den bestemte datoen;

en: Event Allow Comments
nn_NO: Tillat kommentarar på hendingar

en: Event Allow Trackbacks and Pingbacks
nn_NO: Tillat tilbaketråkk og tilbakeping

en: Event Blocks
nn_NO: Hendingsblokker

en: Event Category
nn_NO: Kategori

en: Event Cost
nn_NO: Billettpris

en: Event Currency Position
nn_NO: Valutaposisjon

en: Event Currency Symbol
nn_NO: Valutasymbol

en: Event Date:
nn_NO: Hendingsdato:

en: Event Description
nn_NO: Hendingsbeskrivelse

en: Event End Date
nn_NO: Hending Sluttdato

en: Event End Time
nn_NO: Hending Sluttid

en: Event Excerpt
nn_NO: Utdrag

en: Event Featured Image
nn_NO: Framheva bilete

en: Event Log
nn_NO: Hendingslogg

en: Event Name
nn_NO: Namn på hending

en: Event Organizer Name(s) or ID(s)
nn_NO: Namn eller ID(ar) på arrangør

en: Event Organizers
nn_NO: Arrangørar

en: Event Show Map
nn_NO: Vis kart

en: Event Show Map Link
nn_NO: Vis lenke til kart

en: Event Start Date
nn_NO: Hending Startdato

en: Event Start Time
nn_NO: Hending Starttid

en: Event Sticky in Month View
nn_NO: Klebrig i månadsvising

en: Event Tags
nn_NO: Merkelappar

en: Event Tickets
nn_NO: Billettar til hending

en: Event Tickets Plus
nn_NO: Events Tickets Plus

en: Event Time Zone
nn_NO: Tidssone

en: Event Update Authority
nn_NO: Autorisasjon for hendingsoppdatering

en: Event Venue
nn_NO: Hendingslokasjon

en: Event Venue Name
nn_NO: Namn på lokale

en: Event Website
nn_NO: Nettstad

en: Event cannot be synced to Eventbrite because we received an error from Eventbrite.
nn_NO: Hending kan ikkje bli synkronisert til Eventbrite fordi vi mottok ei feilmelding frå Eventbrite.

en: Event information: website, cost, description, date, time, image
nn_NO: Informasjon om hending: nettstad, kostnad, beskriving, dato, tid, bilete

en: Event not owned, you cannot edit it.
nn_NO: Hending ikkje eigd, du kan ikkje endre den.

en: Event, Venue, and Organizer Information
nn_NO: Informasjon om hending, lokale og arrangør

en: Eventbrite Import Settings
nn_NO: Eventbrite Importinnstillingar

en: Eventbrite Ticket information: name, description, cost, type, quantity
nn_NO: Eventbrite Billettinformasjon: navn, beskriving, pris, type, tal

en: Eventbrite event not found.
nn_NO: Eventbrite hending ikkje funne.

en: Eventbrite organizer not found.
nn_NO: Eventbrite arrangør ikkje funne.

en: Eventbrite parsed object ID is empty.
nn_NO: Eventbrite parset objekt-ID er tom.

en: Eventbrite parsed object is empty.
nn_NO: Eventbrite parset objekt er tomt.

en: Eventbrite parsed object type is empty.
nn_NO: Eventbrite parset objekttype er tom.

en: Eventbrite sync data invalid.
nn_NO: Eventbrite synkroniseringsdata ugyldig.

en: Eventbrite token is not valid.
nn_NO: Eventbrite-token er ugyldig.

en: Eventbrite user not found.
nn_NO: Eventbrite brukar ikkje funne.

en: Eventbrite venue not found.
nn_NO: Eventbrite lokale ikkje funne.

en: Events
nn_NO: Hendingar

en: Events Aggregator Record
nn_NO: Aggregator-oppføring for hendingar

en: Events Import
nn_NO: Hendingsimport

en: Events Tickets
nn_NO: Billettar til hendinga

en: Events Tickets is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily sell tickets for your events.
nn_NO: Event Tickets er eit nøye utforma, utvidbart innstikk som enkelt lar deg selje billettar til dine hendingar.

en: Events URL slug
nn_NO: URL-korttekst

en: Events cannot be imported because Eventbrite has returned an error. This could mean that the event ID does not exist, the event or source is marked as Private, or the event or source has been otherwise restricted by Eventbrite. You can <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank">read more about Eventbrite restrictions in our knowledgebase</a>.
nn_NO: Hendingar kan ikkje bli importerte fordi Eventbrite har returnert ei feilmelding. Dette kan bety at hendings-IDen ikkje eksisterer, at hendinga eller kjelda er markert som privat eller at hendinga eller kjelda har blitt begrensa av Eventbrite på ein annan måte. Du kan <a href="https://theeventscalendar.com/knowledgebase/import-errors/" target="_blank">lese meir om Eventbrite-begrensingar i vår kunnskapsbase</a>.

en: Events cannot be imported because we received an error from Eventbrite:
nn_NO: Hendingar kan ikkje bli importert fordi vi mottok ei feilmelding frå Eventbrite:

en: Events cannot be imported because we received an error from Facebook:
nn_NO: Hendingar kan ikkje bli importert fordi vi mottok ei feilmelding frå Facebook:

en: Events could not be imported. Event Aggregator does not yet support events from that URL. We have noted your request and will review it for support in the future.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Event Aggregator støttar ikkje hendingar frå denne URLen endå. Vi har notert din førespurnad og vil sjå gjennom den i framtida.

en: Events could not be imported. The Events Calendar REST API is disabled on the requested URL.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. The Events Calendar REST API er deaktivert på den førespurte URLen.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned an empty archive page.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men returnerte ei tom arkivside.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned empty event data.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men returnerte tomme hendingsdata.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data in regard to the total number of events.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men returnerte misdanna data i forhold til totalt tal hendingar.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but returned malformed data.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men returnerte misdanna data.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching an archive page.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men det oppstod ein feil mens du henta ut ei arkivside.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the archive control data.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men det oppstod ein feil mens du henta ut arkvikontrolldataa.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the event data.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men det oppstod ein feil mens du henta hendingsdataa.

en: Events could not be imported. The URL provided could be reached and has The Events Calendar REST API enabled, but there was an error while fetching the total number of events.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne nåast og har The Events Calendar REST API aktivert, men det oppstod ein feil mens du henta ut det totale talet på hendingar.

en: Events could not be imported. The URL provided could not be reached.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen kunne ikkje nåast.

en: Events could not be imported. The URL provided did not have events in the proper format.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Den oppgitte URLen hadde ingen hendingar i det rette formatet.

en: Events could not be imported. The import parameters were invalid.
nn_NO: Hendingar kunne ikkje bli importert. Import-parametrane var ugyldige.

en: Events on or after
nn_NO: Hendingar på eller etter

en: Events should be assigned one of the specified categories slugs or IDs
nn_NO: Hendingar bør vere tilordna ein av dei bestemte kategori-korttekstane eller -IDane

en: Events should be assigned one of the specified organizer IDs
nn_NO: Hendingar skal tilordnast ein av dei angitte arrangørane sine IDar

en: Events should be assigned one of the specified tags slugs or IDs
nn_NO: Hendingar bør vere tilordna ein av dei bestemte stikkord-korttekstane eller -IDane

en: Events should be assigned one of the specified venue IDs
nn_NO: Hendingar skal tilordnast ein av dei angitte lokale-IDane.

en: Events should be filtered by their featured status
nn_NO: Hendingar skal filtrerast etter deira framheva status

en: Events should be filtered by their post_parent being the specified one.
nn_NO: Hendingar bør bli filtrert ved at deira post_parent er den spesifiserte.

en: Events should contain the specified string in the title or description
nn_NO: Hendingar skal innehelde den angitte strengen i tittelen eller beskrivinga

en: Events should start after the specified date
nn_NO: Hendingar skal starte etter den angitte datoen

en: Events should start before the specified date
nn_NO: Hendingar skal starte før den angitte datoen

en: Events template
nn_NO: Hendingsmal

en: Events will be imported with the same timezone as defined on eventbrite.com. You can make use of The Events Calendar's
nn_NO: Hendingar vil bli importerte med den same tidssona som er definert på eventbrite.com. Du kan bruke The Events Calendar si tidssone.

en: Events will be imported with the time zone defined by the source. If no time zone is specified, events will be assigned your site's default time zone ( see
nn_NO: Hendingar vil bli importert med tidssona definert av kjelda. Om inga tidssone er angitt vil hendingar bli tilordna din nettstad si standard tidssone (sjå

en: Evergreen
nn_NO: Evighetsgrøn

en: Every %d Minutes
nn_NO: Kvart %d minutt

en: Every time you rate %s5 stars%s, a fairy is born. Okay maybe not, but more happy users mean more contributions and help on the forums. The community NEEDS your voice.
nn_NO: Kvar gong du vurderer %s5 stjerner%s blir ei fe føydd. Okei kanskje ikkje, men fleire glade brukarar betyr fleire bidrag og hjelp i foruma. Samfunnet TRENG di stemme.

en: Existing calendar customizations will be overridden.
nn_NO: Eksisterande kalendertilpassingar vil bli overskrivne.

en: Existing theme overrides that may need revision:
nn_NO: Eksisterande temaoverstyringar som kanskje trenger revisjon:

en: Expired license keys and subscriptions
nn_NO: Utgåtte lisensnøklar og abonnement

en: Expired license. Consult your network administrator.
nn_NO: Utløpt lisens. Kontakt din nettverksadministrator.

en: Export Events
nn_NO: Eksporter hendingar

en: Facebook Events
nn_NO: Facebook-hendingar

en: Failed to import record in row %d.
nn_NO: Kunne ikkje importere data i rad %d.

en: Falkland Islands (Malvinas)
nn_NO: Falklandsøyene (Malvinas)

en: Faroe Islands
nn_NO: Færøyene

en: Favorite Imports
nn_NO: Favoritt-importar

en: Feature Event
nn_NO: Framheva hending

en: Featured
nn_NO: Framheva

en: Featured Highlight Color
nn_NO: Markeringsfarge på framheva hendingar

en: Featured events are highlighted on the front end in views, archives, and widgets.
nn_NO: Framheva hendingar visast framheva på nettstaden på sidene, i arkiv og i widgetar.

en: Features overview
nn_NO: Oversikt over funksjonalitet

en: February
nn_NO: februar

en: Fetch source event's settings (e.g. Show Maps Link or Sticky in Month View) when importing from another site using The Events Calendar.
nn_NO: Hent hendingskjelda sine innstillingar (f.eks. Vis kartlenke eller klebrig i månadsvising) når du importerer frå ein annan nettstad som brukar The Events Calendar.

en: Field ID:
nn_NO: Felt ID

en: Filter
nn_NO: Filtrer

en: Filter Bar
nn_NO: Filterfelt

en: Filter Bar Color
nn_NO: Farge på filterlinje

en: Filter By Frequency
nn_NO: Filtrer etter frekvens

en: Filter By Origin
nn_NO: Filtrer etter opphav

en: Filters
nn_NO: Filtrer

en: Find %s
nn_NO: Finn %s

en: Find a Venue
nn_NO: Finn eit lokale

en: Find an Organizer
nn_NO: Finn ein arrangør

en: Finding & extending your calendar.
nn_NO: Finn og utvid kalendaren din.

en: Finding your calendar.
nn_NO: Finn kalendaren din.

en: For the best results, import venue and organizer files before importing event files.
nn_NO: For dei beste resultata, importer lokale- og arrangør-filer før du importerer hendelsesfiler.

en: France
nn_NO: Frankrike

en: Free
nn_NO: Gratis

en: French Guiana
nn_NO: Fransk Guyana

en: French Polynesia
nn_NO: Fransk Polynesia

en: French Southern Territories
nn_NO: De franske sørterritorier

en: Fri
nn_NO: fre

en: Friday
nn_NO: fredag

en: Full Styles
nn_NO: Fulle stilar

en: Full debug (all events)
nn_NO: Full feilsøking (alle hendingar)

en: General
nn_NO: Generelt

en: General Settings
nn_NO: Generelle innstillingar

en: General Theme
nn_NO: Generelt tema

en: Germany
nn_NO: Tyskland

en: Getting More Help
nn_NO: Få meir hjelp

en: Getting Support
nn_NO: Få støtte

en: Global
nn_NO: Globalt

en: Global Elements
nn_NO: Globale element

en: Global Import Settings
nn_NO: Globale importinnstillingar

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
nn_NO: Globale innstillingar for stilen på The Events Calendar

en: Go check out your new calendar designs! Each calendar view has been updated, so feel free to enable views you may not have been using. If necessary, you can revert back to the legacy calendar views in the Display tab of your Event Settings.
nn_NO: Sjekk ut ditt nye kalenderdesign! Kvar kalendervising har blitt oppdatert, så ta deg fridomen til å aktivere visingar du kanskje ikkje har brukt tidlegare. Dersom det er naudsynt kan du endre tilbake til dei gamle kalendervisingane i Vis-fana i The Events Calendar-innstillingane.

en: Go to Settings &gt; Calendars and select the calendar you wish to import.
nn_NO: Gå til Innstillingar &gt; Kalendrar og vel den kalenderen du ønskjer å importere.

en: Go to WordPress Updates page
nn_NO: Gå til WordPress-oppdateringar

en: Go to plugins page
nn_NO: Gå til Utvidelser

en: Google Calendar
nn_NO: Google-kalender

en: Google Calendar Import Settings
nn_NO: Google Calendar importinnstillingar

en: Google Maps API key
nn_NO: Google Maps API-nøkkel

en: Google Maps default zoom level
nn_NO: Google Maps standard zoome-nivå

en: Greece
nn_NO: Hellas

en: Greenland
nn_NO: Grønland

en: HH:MM
nn_NO: TT:MM

en: Have an event that runs past midnight? Select a time after that event's end to avoid showing the event on the next day's calendar.
nn_NO: Har du ei hending som føregår forbi midnatt? Vel ei tid etter at hendinga er over for å unngå å vise hendinga på kalender for neste dag.

en: Heard and McDonald Islands
nn_NO: Heard- og McDonaldøyene

en: Hello,
nn_NO: Hei,

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: Helpful Links:
nn_NO: Behjelpelege lenker:

en: Here is the iCal feed URL for your events:
nn_NO: Her er iCal-utlistinga sin URL for dine hendingar:

en: Hidden Blocks Editor Config
nn_NO: Skjulte blokker editor konfig

en: Hide & Ignore
nn_NO: Skjul og Ignorer

en: Hide Event From Event Listings
nn_NO: Skjul hending frå hendingsutlisting

en: Hide Filters
nn_NO: Skjul filtreringar

en: Hide From %s Listings
nn_NO: Skjul frå %svising

en: Hide and Ignore &#8220;%s&#8221;
nn_NO: Skjul og ignorer &#8220;%s&#8221;

en: Hide the following settings tabs on every site:
nn_NO: Skjul følgande innstillingsfane på kvar nettstad:

en: History
nn_NO: Historie

en: Hmmm... something's wrong with this validator. Please contact %ssupport%s.
nn_NO: Hmmm... noko er gale med denne validatoren. Ver venleg og kontakt %ssupport%s.

en: Holy See (Vatican City State)
nn_NO: Vatikanstaten

en: How Long You Retain this Data
nn_NO: Kor lenge du beheld desse dataane

en: Hungary
nn_NO: Ungarn

en: I'm not ready
nn_NO: Eg er ikkje klar

en: ICS File
nn_NO: ICS-fil

en: ICS File Import Settings
nn_NO: ICS-fil importinnstillingar

en: Iceland
nn_NO: Island

en: If all goes according to plan, you will have your preview in a few moments.
nn_NO: Om alt går etter planen vil du sjå førehandsvisinga om kort tid.

en: If required the commands will use the API keys and licenses set for the current site.
nn_NO: Kommandoane vil om naudsynt bruke API-nøklane og lisensane for den aktuelle nettstaden.

en: If the Featured highlight color is set to Custom, the following color will be used:
nn_NO: Viss fargen for framheva hendingar er sett til eigendefinert, vil følgande farge bli brukt:

en: If this event is re-imported, event fields that have not been changed locally will be overwritten with any changes from the source.
nn_NO: Dersom denne hendinga blir importert på nytt vil hendingsfelta som ikkje har blitt lagra lokalt bli overstyrt med eventuelle endringar frå kjelda.

en: If this event is re-imported, event fields will be overwritten with any changes from the source.
nn_NO: Dersom denne hendinga blir importert på nytt vil hendingsfelta bli overstyrt med eventuelle endringar frå kjelda.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code after the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nn_NO: Om du er kjend med HTML kan du legge til ytterlegare kode etter hendingsmalen. Nokre tema kan kreve dette for å hjelpe med stilgjeving eller layout.

en: If you are familiar with HTML, you can add additional code before the event template. Some themes may require this to help with styling or layout.
nn_NO: Om du er kjend med HTML kan du legge til ytterlegare kode før hendingsmalen. Nokre tema kan kreve dette for å hjelpe med stilgjeving eller layout.

en: If you create, submit, import, save, or publish Event, Venue, or Organizer information, such information is retained in the local database:
nn_NO: Dersom du oppretter, sender inn, importerer, lagrar eller publiserer informasjon om ei hending, eit lokale eller ein arrangør vil slik informasjon bli behaldt i den lokale databasen:

en: If you do not add your own API key, the built-in API key will always populate this field and some map-related functionality will be limited
nn_NO: Dersom du ikkje legg til din eigen API-nøkkel vil dne innebygde API-nøkkelen alltid fylle dette feøtet og noko av den kart-relaterte funksjonaliteten vil bli avgrensa

en: If you have a valid license for one of our paid plugins, you can %s in our premium support forums. Our support team monitors the forums and will respond to your thread within 24-48 hours (during the week).
nn_NO: Dersom du har ein gyldig lisens for eit av våre betalte innstikk kan du %s i våre premium supportforum. Vårt supportteam overvåker foruma og vil svare på tråden din innan 24-48 timar (i løpet av veka).

en: If you have any template overrides, custom calendar CSS, or other code customizations to your calendar, those modifications will be overridden by the new designs.
nn_NO: Dersom du har overstyrt malar, tilpassa kalender-CSS eller andre kodetilpassingar i din kalender vil desse tilpassingane bli overskrive av det nye designet.

en: If you have extended our plugin(s) to send data to a third-party service such as Eventbrite, Google Maps, or PayPal, user information may be passed to these external services. These services may be located abroad.
nn_NO: Dersom du har utvida våre innstikk til å sende data til tredjepartstenester som Eventbrite, Google Maps eller PayPal kan brukarinformasjon bli overført til desse eksterne tenestene. Desse tenestene kan vere lokalisert i utlandet.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our %s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
nn_NO: Dersom du har prøvd stega ovanfor og fortsatt opplever problem kan du publisere ein ny tråd i vårt %s. Vårt supportteam overvåker desse foruma ein gong i veka og vil gledeleg hjelpe deg der.

en: If you have tried the above steps and are still having trouble, you can post a new thread to our WordPress.org forums for %1$s or %2$s. Our support staff monitors these forums once a week and would be happy to assist you there.
nn_NO: Dersom du har prøvd stega ovanfor og fortsatt opplever problem kan du publisere ein ny tråd i vårt WordPress.org-forum for %1$s eller %2$s. Vårt supportteam overvåker desse foruma ein gong i veka og vil gledeleg hjelpe deg der.

en: If you want to stop and clear current asynchronous import processes %1$s.
nn_NO: Dersom du vil stoppe og rense noverande asynkrone importprosessar %1$s.

en: If you've purchased a premium add-on, you'll need to enter your license key here in order to have access to automatic updates when new versions are available.
nn_NO: Dersom du har kjøpt eit premium tillegg må du legge inn lisensnøkkelen her for å få tilgang til automatiske oppdateringar når nye versjonar er tilgjengelege.

en: Ignored
nn_NO: Ignorert

en: Ignored <span class="count">(%s)</span> | Ignored <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Ignorert <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Ignorerte <span class="count">(%s)</span>

en: Ignored events do not show on the calendar but can be updated with future imports
nn_NO: Ignorerte hendingar visast ikkje i kalendaren men kan bli oppdaterte med framtidige importar

en: Ignored events that are deleted will be removed permanently. They can be recreated via import.
nn_NO: Ignorerte hendingar som er sletta vil bli fjerna permanent. Dei kan bli gjenoppretta via import.

en: Import
nn_NO: Importer

en: Import All
nn_NO: Importer alle

en: Import All (%d)
nn_NO: Importer alle (%d)

en: Import Checked (%d)
nn_NO: Import huka av (%d)

en: Import Date Range Limit
nn_NO: Importer datointervallgrense

en: Import Event Settings
nn_NO: Importer hendingsinnstillingar

en: Import Limit Type
nn_NO: Importer grensetype

en: Import Origin:
nn_NO: Importer opphav

en: Import Process System
nn_NO: Importer prosessystem

en: Import Quantity Limit
nn_NO: Importer kvanitetsgrense

en: Import Services
nn_NO: Importtenester

en: Import Source
nn_NO: Importer kjelde

en: Import Type:
nn_NO: Importtype:

en: Import complete!
nn_NO: Import fullført!

en: Import completed
nn_NO: Import fullført

en: Import created
nn_NO: Import laga

en: Import events but preserve local changes to event fields.
nn_NO: Importer hendingar men bevar lokale endringar i hendingsfelta.

en: Import events directly from a public Eventbrite.com URL. Please note that only Live events (i.e. published events) can be imported via URL.
nn_NO: Importer hendingar direkte frå ein offentleg Eventbrite.com-URL. Noter deg at kun aktive hendingar (publiserte hendingar) kan bli importerte gjennom URL.

en: Import events directly from your connected Eventbrite.com account or from a public Eventbrite.com URL.
nn_NO: Importer hendingar direkte frå din tilkopla Eventbrite.com-konto eller frå ein offentleg Eventbrite.com-URL.

en: Import failed
nn_NO: Import feila

en: Import from Eventbrite
nn_NO: Importer frå Eventbrite

en: Import from Eventbrite URL
nn_NO: Importer frå Eventbrite-URL

en: Import from your Eventbrite account
nn_NO: Importer frå din Eventbrite-konto

en: Import is complete
nn_NO: Import er fullført

en: Import origin data (URL from where events are being imported—such as Eventbrite, MeetUp, other compatible URL sources, and more, which can include similar or same data as listed above)
nn_NO: Importer opprinneleg data (URL frå kvar hendingane blir importerte—som Eventbrite, MeetUp, andre kompatible URL-kjelder og meir som kan inkludere liknande og same data som er lista ovanfor)

en: Import pending
nn_NO: Import venter

en: Import preview
nn_NO: Førehandsvisning import

en: Import queued
nn_NO: Import lagt i kø

en: Import records must be finalized before posts can be inserted.
nn_NO: Importpostar må verre ferdige før innlegg kan leggast inn.

en: Import runs daily at approximately
nn_NO: Importar køyrer dagleg om lag klokka

en: Import runs monthly on day
nn_NO: Importar køyrer månadleg på

en: Import runs weekly on
nn_NO: Importar køyrer vekentleg på

en: Import schedule
nn_NO: Importplan

en: Imported Event
nn_NO: Importert hending

en: Importing Events, Venues, and Organizers:
nn_NO: Importerer hendingar, lokaler og arrangørar:

en: Imports
nn_NO: Importar

en: In a location
nn_NO: På ein stad

en: In order to register a plugin license, you'll first need to %1$sdownload and install%2$s the plugin you purchased. You can download the latest version of your plugin(s) from %3$syour account's downloads page%4$s. Once the plugin is installed and activated on this site, the license key field will appear below.
nn_NO: For å registrere ein plugin-lisens må du først %1$slaste ned og installere%2$s pluginen du kjøpte. Du kan laste ned den siste versjonen av din/dine plugins frå %3$sdin konto si nedlastingar-side%4$s. Så snart pluginen er installert og aktivert på denne nettstaden vil lisensnøkkelfeltet bli synleg nedanfor.

en: Include events in main blog loop
nn_NO: Inkluder hendingar i hovudbloggen

en: Include events with one of the post IDs specified in the array of CSV list, date filters will be ignored.
nn_NO: Inkluder hendingar med ein av innleggs-IDane spesifisert i arrayet av CSV-liste, datofilter vil bli ignorert.

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}" when the {post type name} starts with a vowel, e.g. "Find an Organizer".]
en: an
nn_NO: ein

[ctx: Indefinite article for the phrase "Find a {post type name}. Will be replaced with "an" if the {post type name} starts with a vowel.]
en: a
nn_NO: ein

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
nn_NO: Informasjon om nylege malendringar og potensielt påverka maloverstyringar er angitt nedanfor.

en: Initializing Tribe Events on %s
nn_NO: Initialiserer Tribe Events den %s

en: Install %s
nn_NO: Installer %s

en: Install Plugin
nn_NO: Installer utviding

en: Invalid Eventbrite URL
nn_NO: Ugyldig Eventbrite-URL

en: Invalid Facebook URL
nn_NO: Ugyldig Facebook-URL

en: Invalid Frequency
nn_NO: Ugyldig frekvens

en: Invalid Key
nn_NO: Ugyldig nøkkel

en: Invalid Meetup URL
nn_NO: Ugyldig Meetup-URL

en: Invalid credential save nonce
nn_NO: Ugyldig lagring av referanse for no

en: Invalid credential save request
nn_NO: Ugyldig førespurnad på lagring av referanse

en: Invalid data provided for CSV import.
nn_NO: Ugyldig data angitt for CSV-import.

en: Invalid field type specified
nn_NO: Ugyldig felttype angitt

en: Invalid or incomplete field passed
nn_NO: Ugyldig eller uferdig felt bestått

en: Iran, Islamic Republic of
nn_NO: Den islamske republikken Iran

en: Iraq
nn_NO: Irak

en: Ireland
nn_NO: Irland

en: It appears as if the tribe-common libraries cannot be found! The directory should be in the "common/" directory in the events calendar plugin.
nn_NO: Det ser ut som om tribe-common-biblioteka ikkje kan bli funnen! Mappa skal vere i "common/"-mappa i The Events Calendar-innstikket.

en: It looks like you are using our legacy plugin, %1$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugin plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s. | It looks like you are using our legacy plugins, %1$s and %2$s, along with our new Event Aggregator service. Event Aggregator includes all the features of the legacy plugins plus enhanced functionality. For best results, please deactivate %1$s and %2$s.
nn_NO[0]: Det ser ut som om du brukar vårt eldre innstikk, %1$s, saman med vår nye Event Aggregator-teneste. Event Aggregator inkluderer all funksjonalitet i det eldre innstikket i tillegg til forbetra funksjonalitet. For dei beste resultata, ver venleg og deaktiver %1$s.
nn_NO[1]: Det ser ut som om du brukar våre eldre innstikk, %1$s og %2$s, saman med vår nye Event Aggregator-teneste. Event Aggregator inkluderer all funksjonalitet i dei eldre innstikka i tillegg til forbetra funksjonalitet. For dei beste resultata, ver venleg og deaktiver %1$s og %2$s.

en: It looks like you're using %1$s, but the license key is invalid. Please download the latest version %2$sfrom your account%3$s. | It looks like you're using %1$s, but the license keys are invalid. Please download the latest versions %2$sfrom your account%3$s.
nn_NO[0]: Det ser ut til at du brukar %1$s, men lisensnøkkelen er ugyldig. Vennligst last ned den siste versjonen %2$sfrå din konto%3$s.
nn_NO[1]: Det ser ut til at du brukar %1$s, men lisensnøklane er ugyldige. Vennligst last ned dei siste versjonane %2$sfrå din konto%3$s.

en: Italy
nn_NO: Italia

en: Jamaica
nn_NO: Jamaika

en: January
nn_NO: januar

en: July
nn_NO: juli

en: June
nn_NO: juni

en: Keep the Core Plugin %sFREE%s!
nn_NO: Behald kjerneinnstikket %sGRATIS%s!

en: Key
nn_NO: Nøkkel

en: Keyword(s)
nn_NO: Nøkkelord

en: Keywords:
nn_NO: Nøkkelord:

en: Knowledgebase
nn_NO: Kunnskapsbase

en: Korea, Democratic People's Republic of
nn_NO: Nord-Korea

en: Korea, Republic of
nn_NO: Sør-Korea

en: Kyrgyzstan
nn_NO: Kirgisistan

en: Lagoon
nn_NO: Lagune

en: Lao People's Democratic Republic
nn_NO: Den demokratiske folkerepublikk(en) Laos

en: Last Import
nn_NO: Siste import

en: Last Import:
nn_NO: Siste import:

en: Latest Import:
nn_NO: Siste import:

en: Latest Version:
nn_NO: Siste versjon:

en: Learn More
nn_NO: Lær meir

en: Learn more
nn_NO: Lær meir

en: Learn more about the upgrade
nn_NO: Lær meir om oppdateringa

en: Learn more.
nn_NO: Lær meir.

en: Lebanon
nn_NO: Libanon

en: Let's go!
nn_NO: La oss setje i gang.

en: License &amp; Usage
nn_NO: Lisens og bruk

en: License Key
nn_NO: Lisensnøkkel

en: License Key Status:
nn_NO: Status for lisens:

en: License key(s) updated.
nn_NO: Lisensnøklar oppdatert

en: Licenses
nn_NO: Lisensar

en: Licenses for Multisites
nn_NO: Lisensar for multinettstadar

en: Limit result set to specific IDs
nn_NO: Begrens resultatsett til bestemte IDar

en: Limit result set to terms assigned to a specific event (an alias of the "post" parameter)
nn_NO: Begrens resultatsett til omgrep tilordna ei bestemt hending (eit alias til "innleggs"-parameteret)

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent
nn_NO: Begrens resultatsett til omgrep tilordna ein bestemt forelder

en: Limit result set to terms assigned to a specific post
nn_NO: Begrens resultatsett til omgrep tilordna eit bestemt innlegg

en: Limit result set to terms with a specific slug
nn_NO: Begrens resultatsett til ein bestemt korttekst

en: Limit results to those matching a string
nn_NO: Begrens resultat til dei som matchar ein streng

en: Limit the number of imported events by number, date range, or not at all; on slower websites this may impact the success of imports. Selecting a shorter time period or a smaller number of events may improve results.
nn_NO: Begrens talet importerte hendingar etter tal, datointervall eller ikkje i det heile; på treigare nettstader kan dette påverke importane sin suksess. Å velje ein kortare tidsperiode eller eit mindre tal hendingar kan forbetre resultata.

en: Limited connectivity with Eventbrite
nn_NO: Begrensa tilkopling med Eventbrite

en: Limited connectivity with Meetup
nn_NO: Begrensa tilkopling til Meetup

en: List-style Views
nn_NO: Stil på listevisningar

en: Lithuania
nn_NO: Litauen

en: Loading %s
nn_NO: Lastar %s

en: Loading...
nn_NO: Lastar...

en: Location
nn_NO: Stad

en: Location:
nn_NO: Stad:

en: Log into Eventbrite
nn_NO: Logg inn på Eventbrite

en: Log into Facebook
nn_NO: Logg inn på Facebook

en: Log into Meetup
nn_NO: Logg inn i Meetup

en: Logging level
nn_NO: Loggingsnivå

en: Looking for Something Special?
nn_NO: Ser du etter noko spesielt?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
nn_NO: Ser du etter ekstrafunksjonalitet inkludert gjentakande hendingar, eigendefinert meta, sammfunnshendingar, billettsal og meir?

en: Looking for additional functionality including recurring events, ticket sales, publicly submitted events, new views and more?
nn_NO: Ser du etter tilleggsfunksjonalitet, inkludert gjentakande hendingar, billettsal, offentleg innsendte hendingar, nye visingar og meir?

en: Looks like you are using Gutenberg on this WordPress installation. %1$s
nn_NO: Det ser ut til at du brukar Gutenberg på denne WordPress-installasjonen. %1$s

en: Macau
nn_NO: Macao

en: Madagascar
nn_NO: Madagaskar

en: Malachite
nn_NO: Malakitt

en: Maldives
nn_NO: Maldivene

en: Manage Active Plugins
nn_NO: Administrer aktive utvidelsar

en: Map Pin
nn_NO: Kartnål

en: Map Settings
nn_NO: Kartinnstillingar

en: March
nn_NO: mars

en: Marshall Islands
nn_NO: Marshalløyene

en: May
nn_NO: mai

en: Meetup Import Settings
nn_NO: Meetup importinnstillingar

en: Merge Duplicates
nn_NO: Slå saman duplikat

[ctx: Metabox title]
en: Location
nn_NO: Stad

en: Method
nn_NO: Metode

en: Micronesia, Federated States of
nn_NO: Mikronesiaføderasjonen

en: Migrate Legacy Ignored Events
nn_NO: Overfør Legacy-ignorerte hendingar

en: Migrate iCal Importer settings
nn_NO: Migrer innstillingar for iCal-importer

en: Migration: %d Legacy Ignored Post failed to be migrated. | Migration: %d Legacy Ignored Posts failed to be migrated.
nn_NO[0]: Migrering: %d Legacy ignorert innlegg mislukkast å migrere.
nn_NO[1]: Migrering: %d Legacy ignorerte innlegg mislukkast å migrere.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated but %d failed. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated but %d failed. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
nn_NO[0]: Migrering: %d Legacy Ignorert Innlegg vart overført men %d feila. For å sjå den overførte hendinga må du først oppdatere denne skjermen.
nn_NO[1]: Migrering: %d Legacy Ignorerte Innlegg vart overførte men %d feila. For å sjå dei overførte hendingane må du først oppdatere denne skjermen.

en: Migration: %d Legacy Ignored Post was migrated successfully. To see the migrated event you will first need to refresh this screen. | Migration: %d Legacy Ignored Posts were migrated successfully. To see the migrated events you will first need to refresh this screen.
nn_NO[0]: Migrering: %d Legacy ignorert innlegg blei migrert vellukka. For å sjå den overførte hendinga må du først oppdatere denne skjermen.
nn_NO[1]: Migrering: %d Legacy ignorerte innlegg blei migrert vellukka. For å sjå den overførte hendinga må du først oppdatere denne skjermen.

en: Miscellaneous Settings
nn_NO: Diverse innstillingar

en: Missing data source for this dropdown
nn_NO: Manglande datakjelde for denne nedtrekksmenyen

en: Missing required fields in row %d.
nn_NO: Manglar påkrevde felt i rad %d.

en: Moldova, Republic of
nn_NO: Moldova

en: Mon
nn_NO: Mån

en: Monday
nn_NO: måndag

en: Month View
nn_NO: Månadsvisning

en: Month and year format
nn_NO: Månad og år format

en: Month view events per day
nn_NO: Månadsvising hendingar per dag

en: More detailed styling, tries to grab styles from your theme.
nn_NO: Meir detaljert stilering, prøver å hente stilar frå temaet ditt.

en: More...
nn_NO: Meir...

en: Morocco
nn_NO: Marokko

en: Move to trash events older than
nn_NO: Flytt til papirkorg hendingar eldre enn

en: Moving your license keys
nn_NO: Flytting av dine lisensnøklar

en: Mozambique
nn_NO: Mosambik

en: My %s
nn_NO: Mine %s

[ctx: Names of required plugins for Community Tickets]
en: Event Tickets Plus and Community Events
nn_NO: Event Tickets Plus og Community Events

en: Netherlands
nn_NO: Nederland

en: Network
nn_NO: Nettverk

en: Network Settings
nn_NO: Nettverksinnstillingar

en: New %s
nn_NO: Nye %s

en: New %s Category Name
nn_NO: Nytt %s kategorinamn

en: New Aggregator Record
nn_NO: Ny Aggregator-oppføring

en: New Caledonia
nn_NO: Ny-Caledonia

en: New Import
nn_NO: Ny import

en: News For Events Users
nn_NO: Nyheiter for hendingsbrukarar

en: News and Tutorials
nn_NO: Nyheiter og rettleiingar

en: Next
nn_NO: Neste

en: Next %1$s
nn_NO: Neste %1$s

en: Next Day
nn_NO: Neste dag

en: No
nn_NO: Nei

en: No %1$s were imported or updated.
nn_NO: Ingen %1$s vart importerte eller oppdaterte.

en: No %s found
nn_NO: Ingen %s funne

en: No %s found in Trash
nn_NO: Ingen %s funne i papirkorga

en: No Additional Categories
nn_NO: Ingen ytterlegare kategoriar

en: No Aggregator Records found in Trash.
nn_NO: Ingen Aggregator-oppføringar vart funne i papirkorga.

en: No Aggregator Records found.
nn_NO: Ingen Aggregator-oppføringar er funne.

en: No asynchronous queue processes to clear.
nn_NO: Ingen asynkrone køprosessar å rense.

en: No checkbox options specified
nn_NO: Ingen sjekkboksalternativ angitt

en: No data available in table
nn_NO: Ingen data tilgjengeleg i tabellen

en: No default category
nn_NO: Ingen standardkategori

en: No description provided
nn_NO: Inga beskriving gitt

en: No event tags match the query or the requested page was not found.
nn_NO: Ingen stikkord matchar spørjinga eller den førespurte sida vart ikkje funnen

en: No file chosen
nn_NO: Inga fil valt

en: No importer defined for %s
nn_NO: Ingen importør definert for %s

en: No license entered. Consult your network administrator.
nn_NO: Ingen lisens oppgitt. Kontakt din nettverksadministrator

en: No matching %1$s listed under %2$s. Please try viewing the full calendar for a complete list of %3$s.
nn_NO: Ingen matchande %1$s lista under %2$s. Ver venleg og prøv å sjå heile kalenderen for ei komplett liste over %3$s.

en: No matching records found
nn_NO: Ingen tilsvarande resultat funne

en: No notable changes detected
nn_NO: Ingen endringar verd å merke seg vart oppdaga

en: No notable template changes detected.
nn_NO: Ingen malendringar verd å merke seg er oppdaga.

en: No previous %s
nn_NO: Ingen tidlegare %s

en: No radio options specified
nn_NO: Ingen radioalternativ angitt

en: No results were found for %1$s in or near %2$s.
nn_NO: Ingen resultat vart funne for %1$s i eller nær %2$s.

en: No saved %s exists.
nn_NO: Ingen lagra %s eksisterer.

en: No select options specified
nn_NO: Ingen valte alternativ angitt

en: No upcoming %1$s listed under %2$s. Check out upcoming %3$s for this category or view the full calendar.
nn_NO: Ingen komande %1$s lista under %2$s. Sjekk ut komande %3$s for denne kategorien eller sjå heile kalenderen.

en: No upcoming Eventbrite events found.
nn_NO: Ingen komande Eventbrite-hendingar er funne.

en: Non-existant field validation function passed
nn_NO: Ikkje-eksisterande feltvalideringsfunksjon bestått

en: None
nn_NO: Ingen

en: None of your settings were saved. Please try again.
nn_NO: Ingen av dine innstillingar vart lagra. Ver venleg og prøv igjen.

en: Norfolk Island
nn_NO: Norfolkøya

en: North Macedonia
nn_NO: Nord-Makedonia

en: Northern Mariana Islands
nn_NO: Nord-Marianene

en: Norway
nn_NO: Noreg

en: Not connected to %s
nn_NO: Ikkje kopla til %s

en: November
nn_NO: november

en: Null logger (will log nothing)
nn_NO: Null logger (vil ikkje logge noko)

en: Number of events to show per page
nn_NO: Tal hendingar å vise per side

en: Numeric Array
nn_NO: Numerisk Array

en: Oct
nn_NO: Okt

en: October
nn_NO: oktober

en: Once Every 30 Mins
nn_NO: Ein gong kvart 30. minutt

en: One Time
nn_NO: Ein gong

en: One month
nn_NO: Ein månad

en: One or more of the specified query variables has a bad format
nn_NO: Ein eller fleire av dei bestemte spørjingsvariablane har eit dårleg format

en: One week
nn_NO: Ei veke

en: One-Time Import
nn_NO: Eingongs-import

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Eventbrite on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
nn_NO: Eingongsimportar inkluderer alle noverande lista hendingar, mens planlagte importar automatisk hentar nye hendingar og oppdateringar frå Eventbrite i ein satt timeplan. Enkelthendingar kan leggast til gjennom ein eingongsimport.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Facebook on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
nn_NO: One-Time-importar inkluderer alle hendingar som er lista ut på noverande tidspunkt, mens planlagte importar automatisk vil hente ut hendingar og oppdateringar frå Facebook etter ein angitt tidsplan. Enkelthendingar kan bli lagt til gjennom eingongs-importar.

en: One-time imports include all currently listed events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from Meetup on a set schedule. Single events can be added via a one-time import.
nn_NO: One-Time-importar inkluderer alle hendingar som er lista ut på noverande tidspunkt, mens planlagte importar automatisk vil hente nye hendingar og oppdateringar frå Meetup etter ein angitt tidsplan. Enkelthendingar kan leggast til gjennom ein eingongs-import.

en: One-time imports include all events in the current feed, while scheduled imports automatically grab new events and updates from the feed on a set schedule.
nn_NO: One-Time-importar inkluderer alle hendingar som er lista ut på noverande tidspunkt, mens planlagte importar automatisk vil hente ut hendingar og oppdateringar frå utlistinga etter ein angitt tidsplan.

en: One-time imports include currently listed upcoming events, while scheduled imports automatically grab new events and updates from this url on a set schedule.
nn_NO: One-Time-importar inkluderer noverande lista komande hendingar, mens planlagte importar automatisk hentar nye hendingar og oppdateringar frå denne URLen til planlagte tider.

en: Ongoing
nn_NO: Pågåande

en: Only errors
nn_NO: Kun feilmeldingar

en: Only includes enough css to achieve complex layouts like calendar and week view.
nn_NO: Inkluderer kun nok css for å oppnå komplekse layoutar som kalender og vekesvising.

en: Only scheduled import records can be edited.
nn_NO: Kun planlagte importpostar kan endrast på.

en: Open the dialog window
nn_NO: Opne dialogvindauget

en: Open the modal window
nn_NO: Opne modalboksen

en: Optimize your site's event listings with %1$sThe Events Calendar%2$s, our free calendar plugin. Looking for additional functionality including recurring events, user-submission, advanced ticket sales and more? Check out our %3$spremium add-ons%4$s.
nn_NO: Optimaliser nettstaden sine hendingslister med %1$sThe Events Calendar%2$s, vårt gratis kalenderinnstikk. Leiter du etter ekstra funksjonalitet, inkludert gjentakande hendingar, brukar-innsending, avansert billettsal og meir? Sjekk ut våre %3$spremium-tillegg%4$s.

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections.
nn_NO: Val gjort her overstyrer val gjort i "Generelt tema"- og "Globale element"-seksjonane.

en: Order sort attribute ascending or descending
nn_NO: Ordne sorteringsattributt stigande eller synkande

en: Organizer
nn_NO: Arrangør

en: Organizer Description
nn_NO: Beskriving

en: Organizer Email
nn_NO: Arrangør: Epost

en: Organizer Featured Image
nn_NO: Framheva bilete

en: Organizer Name
nn_NO: Arrangør: Namn

en: Organizer Phone
nn_NO: Arrangør: Telefon

en: Organizer Website
nn_NO: Arrangør: Nettstad

en: Organizer information: name, phone, website, email
nn_NO: Informasjon om arrangør: namn, telefon, nettstad, e-post

en: Organizers
nn_NO: Arrangørar

en: Organizers should be related to this event
nn_NO: Arrangørar skal vere knytta til denne hendinga

en: Organizers should contain the specified string in the title, description or custom fields
nn_NO: Arrangørar skal ha den angitte strengen i tittelen, beskrivinga eller dei eigendefinerte felta

en: Organizers should have events associated to them
nn_NO: Arrangørar skal ha hendingar knytta til dei

en: Organizers should have upcoming events associated to them
nn_NO: Arrangørar skal ha komande hendingar knytta til dei

en: Origin:
nn_NO: Opphav:

en: Other URL
nn_NO: Anna adresse

en: Other URL Import Settings
nn_NO: Andre innstillingar for URL-import

en: Other URLs
nn_NO: Andre URL-ar

en: Our website’s %s is a great place to find tips and tricks for using and customizing our plugins.
nn_NO: Vår nettstad sin %s er ein flott stad for å finne tips og triks for å bruke og skreddarsy våre innstikk.

en: Override network license key
nn_NO: Overstyr nettverket sin lisensnøkkel

en: Overwrite my event with any changes from the original source.
nn_NO: Overstyr mi hending med eventuelle endringar frå den opprinnelege kjelda.

en: PHP Render Context
nn_NO: PHP Render kontekst

en: PSST... Want a Discount?
nn_NO: PSST... Vil du ha rabatt?

en: Papua New Guinea
nn_NO: Papua Ny-Guinea

en: Parent %s Category
nn_NO: Foreldre %s kategori

en: Parent %s Category:
nn_NO: Foreldre %s kategori:

en: Parent Aggregator Record:
nn_NO: Forelder Aggregator-oppføring:

en: Past %s
nn_NO: Tidlegare %s

en: Permanently delete events older than
nn_NO: Vil permanent slette hendingar eldre enn

en: Permission Error
nn_NO: Tillatelsesfeil

en: Philippines
nn_NO: Filippinene

en: Phone:
nn_NO: Telefon:

en: Pitcairn
nn_NO: Pitcairnøyene

[ctx: Placeholder used for the facebook restriction link]
en: Events cannot be imported because Facebook has returned an error. This could mean that the event ID does not exist, the event or source is marked as Private, or the event or source has been otherwise restricted by Facebook. You can %1$s.
nn_NO: Hendingar kan ikkje bli importert fordi Facebook har returnert ei feilmelding. Dette kan bety at hending-IDen ikkje eksisterer, at hendinga eller kjelda er markert som privat, eller at hendinga eller kjelda på ein annan måte har blitt avgrensa av Facebook. Du kan %1$s.

[ctx: Placeholder used for the meetup API changes]
en: Meetup is no longer supporting API keys, and will restrict access using your existing key starting from August 2019. As an alternative, you should use OAuth2 and update The Events Calendar to the latest version. Learn more at %1$s
nn_NO: Meetup støttar ikkje API-nøklar lenger, og vil avgrense tilgang ved bruk av din eksisterande nøkkel frå og med august 2019. Som eit alternativ bør du bruke OAuth2 og oppdatere The Events Calendar til den siste versjonen. Lær meir på %1$s.

[ctx: Placeholder used for the meetup API changes link when the KEY is plain]
en: Meetup is no longer supporting API keys, and has restricted access using your existing key starting from August 2019. As an alternative, you must use OAuth2 and update The Events Calendar to the latest version. Learn more at %1$s.
nn_NO: Meetup støttar ikkje API-nøklar lenger, og har avgrensa tilgang ved bruk av din eksisterande nøkkel frå og med august 2019. Som eit alternativ må du bruke OAuth2 og oppdatere The Events Calendar til den siste versjonen. Lær meir på %1$s.

en: Please authorize to continue onboarding.
nn_NO: Autoriser for å halde fram ombord.

en: Please continue to wait while your preview is generated.
nn_NO: Ver venleg og vent mens førehandsvisinga blir generert.

en: Please log in to continue
nn_NO: Logg inn for å halde fram

en: Please log in to enable event imports from Eventbrite.
nn_NO: Ver venleg og logg inn for å aktivere hendingsimportar frå Eventbrite.

en: Please log in to enable event imports from Facebook.
nn_NO: Ver venleg og logg deg inn for å aktivere hendingsimportar frå Facebook.

en: Please log in to enable event imports from Meetup.
nn_NO: Logg inn for å aktivere importar frå Meetup.

en: Please log out and log back in as an admin account
nn_NO: Logg ut og logg inn igjen som ein admin-konto

en: Please note that all hands-on support is provided via the help desk. You can email or tweet at us… ​but we will probably point you back to the help desk 😄
nn_NO: Ver merksam på at all praktisk støtte blir gitt via hjelpeskjermen. Du kan sende oss ein e-post eller tweete oss... men vi vil sannsynlegvis peike deg tilbake til hjelpeskjermen 😄

en: Please note that to create new events through the Community Events submission form, a user must hold a website account on this domain. This information is retained in the local database. It is also possible to create events anonymously, if the site owner has this option enabled.
nn_NO: Ver merksam på at for å opprette nye hendingar via Community Events-skjemaet, må ein brukar ha ein nettsidekonto på dette domenet. Denne informasjonen behaldast i den lokale databasen. Det er også mulig å opprette hendingar anonymt dersom eigaren av nettstaden har dette alternativet aktivert.

en: Please note that you are using The Events Calendar's default Google Maps API key, which will limit the Map View's functionality. Visit %sthe API Settings page%s to learn more and add your own Google Maps API key.
nn_NO: Noter deg at du brukar The Events Calendar sin standard Google Maps API-nøkkel, som vil avgrense kartvisingsfunksjonaliteten. Besøk %sAPI-innstillingssida%s for å lære meir og legge til din eigen Google Maps API-nøkkel.

en: Please provide a Eventbrite URL when importing from Eventbrite.
nn_NO: Ver venleg og oppgi ein Eventbrite-URL ved importar frå Eventbrite.

en: Please provide a Meetup URL when importing from Meetup.
nn_NO: Ver venleg og oppgi ein Meetup-URL når du importerer frå Meetup.

en: Please provide the URL that you wish to import.
nn_NO: Ver venleg og oppgi URLen du ønskjer å importere.

en: Please provide the file that you wish to import.
nn_NO: Ver venleg og legg inn fila du ønskjer å importere.

en: Please refresh the page and try your request again.
nn_NO: Vennligst oppdater sida og prøv førespurnaden din på nytt.

en: Please wait while time zone data is added to your events.
nn_NO: Ver venleg og vent mens tidssonedataa blir lagt til dine hendingar.

en: Please wait while your preview is fetched.
nn_NO: Ver venleg og vent mens vi hentar ut førehandsvisinga.

[ctx: Plugin A "and" Plugin B]
en:  and
nn_NO: og

en: Plugin Active
nn_NO: Utviding aktiv

en: Plugin Inactive
nn_NO: Utviding inaktiv

en: Poland
nn_NO: Polen

en: Post Title Color
nn_NO: Farge på innleggsoverskrift

en: Postal Code:
nn_NO: Postnummer:

en: Powered by
nn_NO: Driven av

en: Premium Add-Ons
nn_NO: Premium tillegg

en: Prev
nn_NO: Førre

en: Preview
nn_NO: Førehandsvis

en: Previous
nn_NO: Tidlegare

en: Previous %1$s
nn_NO: Førre %1$s

en: Previous Day
nn_NO: Førre dag

en: Price Background Color
nn_NO: Bakgrunnsfarge for pris

en: Privacy
nn_NO: Personvern

en: Problem loading the block, please remove this block to restart.
nn_NO: Problemer med å laste blokk, ver venleg og fjern denne blokka for å restarte.

en: Promoter All rights reserved.
nn_NO: Promoter Alle rettar reservert.

en: Promoter would like to sync with your site
nn_NO: Promoter ønskjer å synkronisere med din nettstad

en: Rate %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s
nn_NO: Vurder %1$sThe Events Calendar%2$s %3$s

en: Rate It
nn_NO: Vurder det

en: Rating:
nn_NO: Vurdering:

en: Read more
nn_NO: Les meir

en: Read more about our support policy
nn_NO: Les meir om vår støttepolitikk

en: Read more.
nn_NO: Les meir

en: Reads
nn_NO: Les

en: Recent Template Changes
nn_NO: Nylege malendringar

en: Recommended for all sites using the updated calendar views.
nn_NO: Tilrådd for alle nettsider som brukar dei oppdaterte kalendervisingane.

en: Record:
nn_NO: Rad:

en: Records per page
nn_NO: Rader per side

en: Recurring event
nn_NO: Gjentakande hending

en: Refine:
nn_NO: Rens:

en: Refresh your connection to Eventbrite
nn_NO: Oppdater di tilkopling til Eventbrite

en: Refresh your connection to Meetup
nn_NO: Oppdater tilkoplinga di til Meetup

en: Removing this scheduled import will stop automatic imports from the source. No events will be deleted.
nn_NO: Ved å fjerne denne planlagte importen vil du automatisk stoppe importar frå kjelda. Ingen hendingar vil bli sletta.

en: Renew Your License Now
nn_NO: Forny lisensen din no

en: Renew your Event Aggregator Facebook token
nn_NO: Forny ditt Event Aggregator Facebook token

en: Renew your Event Aggregator license
nn_NO: Forny din Event Aggregator-lisens

en: Renew your license in order to import events from iCalendar, Google, or Meetup.
nn_NO: Forny din lisens for å importere hendingar frå iCalendar, Google og Meetup.

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue latitude location, must also provide geoloc_lng
nn_NO: Krev Events Calendar Pro. Hendingar skal filtrerast etter deira lokale sin breiddegradslokasjon, må også gi geoloc_lng

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by their venue longitude location, must also provide geoloc_lat
nn_NO: Krev Events Calendar Pro. Hendingar skal filtrerast etter deira lokale sin lengdegradslokasjon, må også gi geoloc_lat

en: Requires Events Calendar Pro. Events should be filtered by whether their venue has geolocation data
nn_NO: Krev Events Calendar Pro. Hendingar skal filtrerast etter om deira lokale har geolokaliseringsdata

en: Requires:
nn_NO: Krev:

en: Restore
nn_NO: Gjenopprett

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Ignored
nn_NO: Gjenopprett &#8220;%s&#8221; frå Ignorert

en: Return to Plugins page
nn_NO: Gå tilbake til Utvidelser

en: Return to WordPress Updates
nn_NO: Tilbake til WordPress-oppdateringar

en: Returns all the event categories matching the search criteria
nn_NO: Returnerer alle hendingskategoriar som matchar søkekriteria

en: Returns all the event tags matching the search criteria
nn_NO: Returnerer alle stikkord som matchar søkekriteria

en: Returns all the organizers matching the search criteria
nn_NO: Returnerer alle arrangørar som matchar søkekriteria

en: Returns all the upcoming events matching the search criteria
nn_NO: Returnerer alle komande hendingar som matchar søkekriteria

en: Returns all the venues matching the search criteria
nn_NO: Returnerer alle lokaler som samsvarer med søkekriteria

en: Returns the data of the created event
nn_NO: Returnerer dataa til den oppretta hendinga

en: Returns the data of the created event category
nn_NO: Returnerer dataa til den oppretta hendingskategorien

en: Returns the data of the created event tag
nn_NO: Returnerer dataa til det oppretta hendingsstikkordet

en: Returns the data of the created organizer
nn_NO: Returnerer dataa til den oppretta arrangøren

en: Returns the data of the created venue
nn_NO: Returnerer dataa til det oppretta lokalet

en: Returns the data of the event category with the specified term ID
nn_NO: Returnerer dataa til hendingskategorien med den angitte omgreps-IDen

en: Returns the data of the event tag with the specified term ID
nn_NO: Returnerer dataa til hendingsstikkordet med den angitte omgreps-IDen

en: Returns the data of the event with the specified post ID
nn_NO: Returnerer dataa om hendinga med med dei angitte innleggs-IDane

en: Returns the data of the organizer with the specified post ID
nn_NO: Returnerer dataa til arrangøren med den angitte innleggs-IDen

en: Returns the data of the updated event
nn_NO: Returnerer dataa til den oppdaterte hendinga

en: Returns the data of the updated event category
nn_NO: Returnerer dataa til den oppdaterte hendingskategorien

en: Returns the data of the updated event tag
nn_NO: Returnerer dataa til det oppdaterte hendingsstikkordet

en: Returns the data of the updated venue
nn_NO: Returnerer dataa til det oppdaterte lokalet

en: Returns the data of the venue with the specified post ID
nn_NO: Returnerer dataa til lokalet med den angitte innleggs-IDen

en: Returns the documentation for The Events Calendar REST API in Swagger consumable format.
nn_NO: Returnerer dokumentasjonen for The Events Calendar REST API i Swagger-format

en: Reunion
nn_NO: R&eacute;union

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
nn_NO: Omskrivningsreglar blei rensa for belasting på denne hjelpesida. Sjansane er at det er ein omskrivningsregelflush som finnast i eit innstikk eller tema!

en: Right here
nn_NO: Akkurat her

en: Run Import
nn_NO: Køyr import

en: Russian Federation
nn_NO: Russland

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
nn_NO: S&atilde;o Tom&eacute; og Pr&iacute;ncipe

en: Saint Helena
nn_NO: St. Helena

en: Saint Kitts and Nevis
nn_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
nn_NO: Saint-Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
nn_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: Sat
nn_NO: Lør

en: Saturday
nn_NO: laurdag

en: Saudi Arabia
nn_NO: Saudi-Arabia

en: Save Changes
nn_NO: Lagre endringar

en: Save Scheduled Import
nn_NO: Lagre planlagt import

en: Schedule:
nn_NO: Timeplan:

en: Scheduled Import
nn_NO: Planlagt import

en: Scheduled Imports
nn_NO: Planlagte importar

en: Scheduled import was successfully updated.
nn_NO: Den planlagte importen vart oppdatert.

en: Scheduled imports may not run reliably
nn_NO: Planlagte importar vil kanskje ikkje køyre påliteleg

en: Scheduler Status
nn_NO: Planleggingsstatus

en: Scroll down to Calendar Address and click the iCal button (note: if your calendar is private, you'll need to click the iCal button next to the Private Address header instead).
nn_NO: Bla nedover til Kalenderadresse og klikk på iCal-knappen (Merk: dersom kalenderen din er privat vil du måtte klikke på iCal-knappen ved sidan av Privat adresse-tittelen i staden for).

en: Search
nn_NO: Søk

en: Search %s
nn_NO: Søk %s

en: Search %s Categories
nn_NO: Søk %s kategoriar

en: Search Aggregator Records
nn_NO: Søk i Aggregator-oppføringar

en: Search for events
nn_NO: Søk etter hendingar

en: Search our support help desk
nn_NO: Søk i vår brukarstøtte

en: Search:
nn_NO: Søk:

en: See an example of the link
nn_NO: Sjå eit eksempel av lenka

en: Select %s
nn_NO: Vel %s

en: Select All
nn_NO: Vel alle

en: Select Content Type
nn_NO: Vel innhaldstype

en: Select Frequency
nn_NO: Vel frekvens

en: Select Import Type
nn_NO: Vel importtype

en: Select Origin
nn_NO: Vel opphav

en: Select Source
nn_NO: Vel kjelde

en: Select a Country:
nn_NO: Vel eit land:

en: Select a State:
nn_NO: Vel eit fylke:

en: Select all pages
nn_NO: Vel alle sider

en: Select date.
nn_NO: Vel dato

en: Select how often you would like events to be automatically imported.
nn_NO: Vel kor ofte du ønskjer at hendingar skal importerast automatisk.

en: Select the Event Field that best matches your CSV file column. The contents of that column will then be mapped to the specified event field when the event is created.
nn_NO: Vel hendingsfeltet som best matchar di CSV-fil kolonne. Innhaldet i denne kolonne vil så bli kartlagt til det angitte hendingsfeltet når hendinga er oppretta.

en: Select the date format used for elements with minimal space, such as in datepickers.
nn_NO: Vel datoformatet som skal bli brukt for element med minimalt med rom, som for eksempel i datoveljarar.

en: Select your .CSV file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
nn_NO: Vel di .CSV-fil frå WordPress sitt mediebibliotek. Du må først laste fila opp frå datamaskina di til biblioteket.

en: Select your ICS file from the WordPress media library. You may need to first upload the file from your computer to the library.
nn_NO: Vel di ICS-fil frå WordPress sitt mediebibliotek. Du må først laste opp fila frå di datamaskin til biblioteket.

en: September
nn_NO: september

en: Server Connection
nn_NO: Servertilkopling

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
nn_NO: Sett standard valutasymbol for hendingskostnader. Merk at dette kun påverker komande hendingar, og at endringar som blir gjort ikkje vil ha ei tilbakevirkande kraft.

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Settings > General
nn_NO: Innstillingar > Generelt

en: Settings overview
nn_NO: Oversikt over innstillingar

en: Settings saved.
nn_NO: Innstillingar lagra.

en: Seychelles
nn_NO: Seychellene

en: Show Custom Fields metabox
nn_NO: Vis Custom Fields metaboks

en: Show Featured Event Images
nn_NO: Vis framheva hendingar sine bilete

en: Show Map
nn_NO: Vis kart

en: Show Map Link:
nn_NO: Vis kartlenke:

en: Show Map Link?
nn_NO: Vis kartlenke?

en: Show Map:
nn_NO: Vis kart:

en: Show Map?
nn_NO: Vis kart?

en: Show The Events Calendar link
nn_NO: Vis The Events Calendar-lenka

en: Show _MENU_ entries
nn_NO: Vis _MENY_ oppføringar

en: Show comments
nn_NO: Vis kommentarar

en: Show events with the site's other posts. When this box is checked, events will also continue to appear on the default events page.
nn_NO: Vis hendingar saman med nettstaden sine andre innlegg. Når denne boksen er huka av vil hendingar også fortsette å visast på standard hendingsside.

en: Show map by default on imported event and venues
nn_NO: Vis Google-kart som standard på importerte hendingar og lokaler

en: Show time zone
nn_NO: Vis tidssone

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nn_NO: Viser 0 til 0 av 0 oppføringar

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
nn_NO: Viser_START_til_END_av_TOTAL_oppføringar

en: Sign Up
nn_NO: Registrer deg

en: Single Event
nn_NO: Enkelthending

en: Single event URL slug
nn_NO: Enkelthendings-URL korttekst

en: Site License Key
nn_NO: Lisensnøkkel for sida

en: Skeleton Styles
nn_NO: Skjelettstilar

en: Skipped:
nn_NO: Hoppa over:

en: Skyfall
nn_NO: Himmelfall

en: Slovakia (Slovak Republic)
nn_NO: Slovakia

en: Solomon Islands
nn_NO: Salomonøyene

en: Something went wrong while inserting the record in the database.
nn_NO: Noko gjekk galt under innsetting av raden i databasen.

en: Sorry, The Events Calendar requires PHP %s or higher. Talk to your Web host about moving you to a newer version of PHP.
nn_NO: Beklager, The Events Calendar krev PHP %s eller nyare. Snakk med din web-hostar om å flytte deg til ein nyare versjon av PHP.

en: Sorry, The Events Calendar requires WordPress %s or higher. Please upgrade your WordPress install.
nn_NO: Beklager, The Events Calendar krev WordPress %s eller nyare. Ver venleg og oppdater WordPress-installasjonen din.

en: Sorry, but something went wrong. Please try again.
nn_NO: Beklager, men noko gjekk galt. Ver venleg og prøv igjen.

en: Sorry, key validation server is not available.
nn_NO: Beklager, nøkkelvalideringsserver er ikkje tilgjengeleg.

en: Sorry, unable to authenticate your site. Please contact Promoter support.
nn_NO: Beklager, vi kunne ikkje autentisere din nettstad. Kontakt Promoter support.

en: Sort collection by term attribute
nn_NO: Sorter samling etter omgrepsattributt

en: Source
nn_NO: Kjelde

en: Source:
nn_NO: Kjelde:

en: South Africa
nn_NO: Sør-Afrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
nn_NO: Sør-Georgia

en: Spain
nn_NO: Spania

en: Specify the type of content you wish to import, e.g. events.
nn_NO: Spesifiser kva type innhald du ønskjer å importere. f.eks. hendingar

en: Start Date
nn_NO: Startdato

[ctx: Start Date Time "to" End Date Time]
en: to
nn_NO: til

en: Start Time
nn_NO: Starttid

en: Start an import from this source now, regardless of schedule.
nn_NO: Start ein import frå denne kjelda no, uansett plan.

en: Start date for Eventbrite Tickets is Required
nn_NO: Startdato for Eventbrite billettar er påkrevd

en: Start your upgrade
nn_NO: Start di oppdatering

en: Start/End:
nn_NO: Start/Slutt:

en: Starting March 2019, %1$s will no longer support versions prior to PHP 5.6. Your site is currently using PHP version %2$s which will no longer be supported by %1$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
nn_NO: Frå mars 2019 vil ikkje %1$s fungere med tidlegare versjonar enn PHP 5.4. For augenblinken brukar nettstaden din PHP-versjon %2$s som ikkje lengre vil bli støtta av %1$s. For dei beste resultata tilrår vi å bruke PHP 5.6 eller over.

en: Starting March 2019, %1$s will no longer work with versions prior to PHP 5.4. Currently your site is using PHP version %2$s. For best results, we recommend using PHP 5.6 or above.
nn_NO: Frå mars 2019 vil ikkje %1$s fungere med tidlegare versjonar enn PHP 5.4. For augenblinken brukar nettstaden din PHP-versjon %2$s. For dei beste resultata tilrår vi å bruke PHP 5.6 eller over.

en: State
nn_NO: Delstat

en: State or Province:
nn_NO: Fylke eller provins:

en: Step 1 of 2
nn_NO: Steg 1 av 2

en: Step 2 of 2
nn_NO: Steg 2 av 2

en: Sticky in Month View
nn_NO: Klebrig i månadsvising

en: Stop all Event Aggregator imports from running. Existing imported events will not be affected. Imports via CSV file will still be available.
nn_NO: Avbryt alle hendings-importer. Allereie importerte arrangement blir ikkje påverka. Import via CSV-fil vil fortsatt vere tilgengeleg.

en: Stop current processes
nn_NO: Stopp noverande prosessar

en: Success
nn_NO: Suksess

en: Success! The settings from Facebook Events have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
nn_NO: Suksess! Innstillingane frå Facebook-arrangementa har blitt overført til Event Aggregator. Du kan sjå dine overførte importar i fana for Planlagte importar.

en: Success! The settings from iCal Importer have been migrated to Event Aggregator. You can view your migrated imports on the Scheduled Imports tab.
nn_NO: Suksess! Desse innstillingane frå iCal Importer har migrert til Event Aggregator. Du kan sjå dine migrerte importar i fana for Planlagte importar.

en: Successfully %s %d scheduled import
nn_NO: Suksessfullt %s %d planlagt import

en: Successfully connected Event Aggregator to Facebook
nn_NO: Suksessfull tilkopling av Event Aggregator til Facebook

en: Successfully connected to Eventbrite
nn_NO: Kopla til Eventbrite

en: Successfully disconnected Eventbrite
nn_NO: Kopla frå Eventbrite

en: Successfully fetched Eventbrite Token
nn_NO: Henta Eventbrite Token med suksess

en: Successfully fetched Facebook Token
nn_NO: Suksessfull uthenting av Facebook-token

en: Successfully loaded import origins
nn_NO: Suksessfull henting av importopphav

en: Successfully marked event for import from Eventbrite
nn_NO: Markert hending for import frå Eventbrite

en: Successfully stopped and cleared 1 asynchronous queue process. | Successfully stopped and cleared %d asynchronous queue processes.
nn_NO[0]: Stoppa og rensa 1 asynkron køprosess.
nn_NO[1]: Stoppa og rensa %d asynkrone køprosessar.

en: Successfully synced event to Eventbrite
nn_NO: Synkronisert hending med Eventbrite

en: Suggested text:
nn_NO: Foreslått tekst:

en: Sun
nn_NO: Søn

en: Sunday
nn_NO: søndag

en: Sunshine
nn_NO: Solskinn

en: Support
nn_NO: Brukarstøtte

en: Support for The Events Calendar
nn_NO: Støtte for The Events Calendar

en: Suriname
nn_NO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
nn_NO: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
nn_NO: Sverige

en: Switzerland
nn_NO: Sveits

en: Syrian Arab Republic
nn_NO: Syria

en: System Information
nn_NO: Systeminformasjon

en: Tags
nn_NO: Merkelappar

en: Tags:
nn_NO: Merkelappar:

en: Tanzania, United Republic of
nn_NO: Tanzania

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: %s
nn_NO: Maloverskrivingar bør flyttast til den riktige undermappa: %s

en: Template overrides should be moved to the correct subdirectory: tribe_get_template_part('%s')
nn_NO: Maloverskrivingar bør flyttast til den riktige undermappa: tribe_get_template_part("%s")

en: Templates introduced or updated with this release (%s):
nn_NO: Malar innført eller oppdatert med denne utgjevinga (%s):

en: Temporary file not found. Could not save %s.
nn_NO: Midlertidig fil ikkje funnen. Kunne ikkje lagre %s.

en: Terms
nn_NO: Vilkår

en: Test for a theme or plugin conflict
nn_NO: Test for ei tema- eller innstikk-konflikt

en: Text Array
nn_NO: Tekst Array

en: Thanks for activating Event Aggregator! It looks like you have some settings and imports configured on our legacy importer plugins. To complete your transition, we need to transfer those options to our new system.
nn_NO: Takk for at du aktiverer Event Aggregator! Det ser ut til at du har nokre innstillingar og importar konfigurert på våre eldre import-innstikk. For å fullføre din overgang må vi overføre desse alternativa til vårt nye system.

en: Thanks for setting up a valid key. It will expire on %s
nn_NO: Takk for at du oppretta ein gyldig nøkkel. Den vil utgå %s

en: The "%s" source is invalid and cannot be reached on "%s" instance.
nn_NO: "%s"kjelda er ugyldig og kan ikkje nåast på "%s" instansen.

[ctx: The "/page/" URL string component.]
en: page
nn_NO: side

[ctx: The "Create or Find {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Create or Find %s
nn_NO: Opprett eller finn %s

[ctx: The "Find a {post type name}" label for custom linked post types that are *not* Venues or Organizers]
en: Find %1$s %2$s
nn_NO: Finn %1$s %2$s

en: The %3$s "%1$s" uses the "/%2$s" slug: the Events Calendar plugin will show its calendar in place of the page.
nn_NO: %3$s "%1$s" brukar "/%2$s"-kortteksten: The Events Calendar-utvidinga vil vise kalenderen i staden for sida.

en: The 'categories' parameter contains invalid category slugs or IDs
nn_NO: 'Kategoriar'-parameteret inneheld ugyldige korttekstar eller IDar

en: The 'end_date' parameter must be in a supported format
nn_NO: "end_date"-parameteret må vere i eit støtta format

en: The 'page' parameter must be a positive integer greater than 1
nn_NO: 'Side'-parameteret må vere eit positivt tal høgare enn 1

en: The 'per_page' parameter must be a positive integer greater than 1
nn_NO: "per_page"-parameteret må vere eit positivt heiltal større enn 1

en: The 'search' parameter must be a string
nn_NO: 'Søke'-parameteret må vere ein streng

en: The 'start_date' parameter must be in a supported format
nn_NO: "start_date"-parameteret må vere i eit støtta format

en: The 'tags' parameter contains invalid tag slugs or IDs
nn_NO: 'Stikkord'-parameteret inneheld ugyldige stikkord-korttekstar eller IDar

en: The Action Logger will dispatch any logging message using the "tribe_log" action writing, by default, to the PHP error log.
nn_NO: Handlingsloggaren vil sende all loggmelding ved å bruke handlinga "tribe_log" som standard til PHP-feilloggen.

en: The Asynchronous import process is faster and does not rely on WordPress Cron but might not work correctly in all WordPress installations, try switching to the Cron-based process for maximum compatibility.
nn_NO: Den asynkrone importprosessen er raskare og er ikkje avhengig av WordPress Cron men det kan hende at den ikkje fungerer som den skal på alle WordPress-installasjonar. Prøv å endre til den Cron-baserte prosessen for maksimal kompatibilitet.

en: The CSV file cannot be found. You may need to re-upload the file.
nn_NO: Finn ikkje CSV-fila. Du må kanskje laste opp fila på ny.

en: The Event Aggregator API responded with bad data. Please <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">contact support</a>.
nn_NO: Event Aggregator-APIen svarte med dårleg data. Ver venleg å <a href="https://theeventscalendar.com/support/post/" target="_blank">kontakte support</a>.

en: The Events Calendar - View V2
nn_NO: The Events Calendar - Vising V2

en: The Events Calendar REST API
nn_NO: The Events Calendar REST API

en: The Events Calendar REST API allows accessing upcoming events information easily and conveniently.
nn_NO: The Events Calendar REST API gjer det enkelt å få tilgang til informasjon om komande hendingar.

en: The Events Calendar comes with an API key for basic maps functionality. If you’d like to use more advanced features like custom map pins or dynamic map loads, you’ll need to get your own %1$s. %2$s.
nn_NO: The Events Calendar kjem med ein API-nøkkel for grunnleggande kartfunksjonalitet. Dersom du ønskjer å bruke meir avanserte funksjonat som tilpassa kartnåler eller dynamiske kartinnlastingar må du skaffe din eigen %1$s. %2$s.

en: The Events Calendar could not write WPML default config file: please create the file manually.
nn_NO: The Events Calendar kunne ikkje skrive WPML standard config-fil: ver venleg og opprett fila manuelt.

en: The Events Calendar is API is not providing the site origin correctly.
nn_NO: The Events Calendar sin API hentar ikkje ut sidekjelda ordentleg.

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events.
nn_NO: The Events Calendar er eit nøye utforma, utvidbart innstikk som enkelt lar deg dele dine hendingar

en: The Events Calendar is a carefully crafted, extensible plugin that lets you easily share your events. Beautiful. Solid. Awesome.
nn_NO: The Events Calendar er eit nøye utforma, utvidbart innstikk som enkelt lar deg dele dine hendingar. Vakkert. Solid. Rått.

en: The Meetup API key is required.
nn_NO: Meetup API-nøkkelen er naudsynt.

en: The TEC REST API link to fetch this event
nn_NO: TEC REST API-lenke for å hente denne hendinga

en: The URL provided could not be reached.
nn_NO: URLen oppgitt kunne ikkje nåast.

en: The URL provided failed to load.
nn_NO: URLen oppgitt kunne ikkje lastast inn.

en: The URL to the event page
nn_NO: URL til hendingssida

en: The URL to the full size version of the image
nn_NO: URLen til full størrelses-versjon av biletet

en: The URL to the organizer page
nn_NO: URL til arrangørside

en: The URL to the term archive page
nn_NO: URLen til arkivssida for omgrep

en: The URL to the venue page
nn_NO: Adressa til sida for lokalet

en: The WordPress term ID
nn_NO: WordPress-omgrepet sin ID

en: The abbreviated event time zone string
nn_NO: Den forkorta strengen for hendinga si tidssone

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
nn_NO[0]: Innstillinga overfor vart ikkje lagra. Andre innstillingar vart lagra.
nn_NO[1]: Innstillingane overfor vart ikkje lagra. Andre innstillingar vart lagra.

en: The above should ideally be plural, and this singular.<br />Your single event URL is: %s
nn_NO: Overståande bør ideelt sett vere fleirtal, og denne eintal. <br />Din enkelhendings-URL er: %s

en: The archive page to return
nn_NO: Kva arkivside som skal returnerast

[ctx: The associated field is required.]
en: (required)
nn_NO: (påkrevd)

en: The cost currency symbol
nn_NO: Valutasymbol kostnad

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
nn_NO: Valutasymbolet står vanlegvis før verdien. Å aktivere dette alternativet posisjonerer symbolet etter verdien.

en: The current URL for your events page is %1$s. <br><br> You cannot edit the slug for your events page as you do not have pretty permalinks enabled. In order to edit the slug here, <a href="%2$s">enable pretty permalinks</a>.
nn_NO: Den noverande URLen for hendingssida er %1$s. <br><br> Du kan ikkje endre kortteksten for hendingssida ettersom du ikkje har pene permalenker aktivert. For å endre kortteksten her, <a href="%2$s">aktiver pene permalenker</a>.

en: The current interval, in seconds, between the end of a batch process and the start of the next; as set on the server.
nn_NO: Noverande intervall, i sekund, mellom slutten av ein partiprosess og starten på neste; som angitt på serveren.

en: The current status of the import.
nn_NO: Noverande status på importen.

en: The current user cannot delete the event category with the specified term ID.
nn_NO: Den noverande brukaren kan ikkje slette hendingskategorien med den angitte omgreps-IDen.

en: The current user cannot delete the event tag with the specified term ID.
nn_NO: Den noverande brukaren kan ikkje slette hendingsstikkordet med den angitte omgreps-IDen.

en: The current user cannot delete the event with the specified ID.
nn_NO: Den noverande brukaren kan ikkje slette hendinga med den angitte IDen.

en: The current user cannot delete the organizer with the specified ID.
nn_NO: Den noverande brukaren kan ikkje slette arrangøren med den angitte IDen.

en: The current user cannot delete the venue with the specified ID.
nn_NO: Den noverande brukaren kan ikkje slette lokalet med den angitte IDen.

en: The daily limit of %d import requests to the Event Aggregator service has been reached. Please try again later.
nn_NO: Den daglege grensa på %d importførespurnader til Event Aggregator-tenesta er nådd. Ver venleg og prøv igjen seinare.

en: The date day
nn_NO: Dag

en: The date hour
nn_NO: Tid

en: The date minutes
nn_NO: Minutt

en: The date month
nn_NO: Månad

en: The date seconds
nn_NO: Sekund

en: The date year
nn_NO: År

[ctx: The datepicker label when the range start is now.]
en: Now
nn_NO: No

[ctx: The datepicker range definition when no events are found.]
en: %s onwards
nn_NO: %s og framover

en: The default event category for events
nn_NO: Standard kategori for hendingar

en: The default event category for events imported via .ics files
nn_NO: Standard hendingskategori for hendingar importert via .ics-filer

en: The default event category for events imported via CSV
nn_NO: Standard hendingskategori for hendingar importert via CSV

en: The default event category for events imported via Eventbrite
nn_NO: Standard kategori for hendingar importerte via Eventbrite

en: The default event category for events imported via Google Calendar
nn_NO: Standard hendingskategori for hendingar importert via Google Calendar

en: The default event category for events imported via Meetup
nn_NO: Standard hendingskategori for hendingar importert via Meetup

en: The default event category for events imported via iCalendar
nn_NO: Standard hendingskategori for hendingar importert via iCalendar

en: The default event category for events imported via other URLs
nn_NO: Standardkategorien for hendingar importert via andre URLar

en: The default post status for events
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar

en: The default post status for events imported via .ics files
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importert via .ics-filer

en: The default post status for events imported via CSV
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importert via CSV

en: The default post status for events imported via Eventbrite
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importerte via Eventbrite

en: The default post status for events imported via Google Calendar
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importert via Google Calendar

en: The default post status for events imported via Meetup
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar import via Meetup

en: The default post status for events imported via iCalendar
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importert via iCalendar

en: The default post status for events imported via other URLs
nn_NO: Standard innleggsstatus for hendingar importert via andre URLar

en: The details about each size available for the image
nn_NO: Detaljane om kvar størrelse tilgjengeleg for biletet

en: The details of your calendar plugin and settings is often needed for you or our staff to help troubleshoot an issue. Please opt-in below to automatically share your system information with our support team. This will allow us to assist you faster if you post in our help desk.
nn_NO: Detaljane for kalender-innstikket ditt og innstillingar trengst ofte for å hjelpe deg eller våre tilsette med feilsøking av eit problem. Ver venleg å opt-in nedanfor for å automatisk dele din systeminformasjon med vårt supportteam. Dette vil hjelpe oss i å hjelpe deg raskare dersom du postar denne i vår hjelpeskjerm.

en: The e-mail address will be obfuscated on this site to avoid it getting harvested by spammers.
nn_NO: E-postadressa blir skjult på denne nettstaden for å unngå at den blir hausta av spammarar.

en: The event ID is missing from the request
nn_NO: Hendings-IDen manglar frå førespurnaden

en: The event ID used to globally identify in Event Aggregator
nn_NO: Hendings-IDen som blir brukt for global identifisering i Event Aggregator

en: The event WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin ID for hendinga

en: The event author ID
nn_NO: Hendinga sin forfattar-ID

en: The event author WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin forfattar-ID

en: The event categories
nn_NO: Hendingskategoriar

en: The event category ID or name
nn_NO: Hendinga sin kategori-ID eller -namn

en: The event category description
nn_NO: Beskriving

en: The event category name
nn_NO: Kategorinamn

en: The event category slug
nn_NO: Korttekst

en: The event category term ID is missing or does not exist.
nn_NO: Hendingskategorien sin omgreps-ID manglar eller eksisterer ikkje.

en: The event category term ID is missing.
nn_NO: Hendingskategorien sin omgreps-ID manglar.

en: The event category with the specified term ID could not be deleted.
nn_NO: Hendingskategorien med den angitte omgreps-IDen kunne ikkje bli sletta.

en: The event category with the specified term ID has been deleted already.
nn_NO: Hendingskategorien med den angitte omgreps-IDen har allereie blitt sletta.

en: The event cost
nn_NO: Billettprisen

en: The event cost details
nn_NO: Prisdetaljar

en: The event cost including the currency symbol
nn_NO: Kostnaden inkludert valutasymbol

en: The event could not be deleted
nn_NO: Hendinga kunne ikkje bli sletta

en: The event could not be updated
nn_NO: Hendinga kunne ikkje bli oppdatert

en: The event creation date in UTC time
nn_NO: Opprettingsdato for hendinga i UTC-tid

en: The event creation date in the site time zone
nn_NO: Opprettingsdato for hending i same tidssone som nettstad

en: The event description
nn_NO: Beskriving

en: The event does not have a venue assigned
nn_NO: Hendinga er ikkje tildelt ein lokasjon

en: The event does not have an organizer assigned
nn_NO: Hendinga har ikkje ein arrangør tilordna seg

en: The event end date and time
nn_NO: Sluttdato og -tid

en: The event end date in UTC time
nn_NO: Sluttdato for hendinga i UTC-tid

en: The event end date in the event or site time zone
nn_NO: Sluttdato for hendinga i hendinga eller nettstaden si tidssone

en: The event excerpt
nn_NO: Utdrag

en: The event featured image ID or URL
nn_NO: Framheva bilete-ID eller URL

en: The event featured image details if set
nn_NO: Framheva bilete-detaljar for hendinga dersom sett

en: The event is already trashed
nn_NO: Hendinga er allereie lagt i papirkorga

en: The event last modification date in UTC time
nn_NO: Siste endringsdato for hendinga i UTC-tid

en: The event last modification date in the site time zone
nn_NO: Siste endringsdato for hendinga i nettstaden si tidssone

en: The event long description
nn_NO: Lang beskrivelse av hendinga

en: The event name
nn_NO: Namn på hendinga

en: The event organizer IDs or data
nn_NO: Arrangør-IDar eller data

en: The event organizers
nn_NO: Arrangørar

en: The event post ID is missing or does not exist.
nn_NO: Hendinga sin innleggs-ID manglar eller eksisterer ikkje.

en: The event post ID is missing.
nn_NO: Innleggs-IDen manglar.

en: The event post status
nn_NO: Innleggsstatus

en: The event publication date
nn_NO: Publiseringsdato

en: The event publication date (UTC time zone)
nn_NO: Publiseringsdato (UTC tidssone)

en: The event short description
nn_NO: Kort beskrivelse av hendinga

en: The event slug
nn_NO: Korttekst

en: The event start date and time
nn_NO: Startdato og -tid

en: The event start date in UTC time
nn_NO: Startdato for hendinga i UTC-tid

en: The event start date in the event or site time zone
nn_NO: Startdato for hendinga i hendinga eller nettstaden si tidssone

en: The event status
nn_NO: Status

en: The event tag ID or name
nn_NO: Hendinga sin tag-ID eller -namn

en: The event tag description
nn_NO: Beskriving

en: The event tag name
nn_NO: Namn

en: The event tag slug
nn_NO: Korttekst for hendingsstikkord

en: The event tag term ID is missing or does not exist.
nn_NO: Hendingsstikkordet sin omgreps-ID manglar eller eksisterer ikkje.

en: The event tag term ID is missing.
nn_NO: Hendingsstikkordet sin omgreps-ID manglar.

en: The event tag with the specified term ID could not be deleted.
nn_NO: Hendingsstikkordet med den angitte omgreps-IDen kunne ikkje bli sletta.

en: The event tag with the specified term ID has been deleted already.
nn_NO: Hendingsstikkordet med den angitte omgreps-IDen har allereie blitt sletta.

en: The event tags
nn_NO: Merkelappane

en: The event time zone
nn_NO: Tidssone

en: The event time zone string
nn_NO: Streng til tidssone for hending

en: The event title
nn_NO: Tittel

en: The event venue
nn_NO: Stad for hendinga

en: The event venue ID or data
nn_NO: Lokale-IDar eller data

en: The event website URL
nn_NO: URL til nettstad for hendinga

en: The event with the specified ID could not be deleted.
nn_NO: Hendinga med den angitte IDen kunne ikkje bli sletta.

en: The event with the specified ID has been deleted already.
nn_NO: Hendinga med den angitte IDen har allereie blitt sletta.

en: The event with the specified ID is not accessible.
nn_NO: Hendinga med den angitte IDen er ikkje tilgjengeleg

en: The file provided could not be opened. Please confirm that it is a properly formatted .ics file.
nn_NO: Fila som vart lagt inn kunne ikkje opnast. Ver venleg og bekreft at dette er ei riktig formatert .ics-fil.

en: The following fields are required for a successful import:
nn_NO: Dei følgande felta er naudsynte for ein suksessfull import

en: The following preview does not necessarily contain all of the data from your CSV file. The data displayed below is meant as a guide to help you map your CSV file's columns to the appropriate Event fields.
nn_NO: Følgande førehandsvising vil ikkje nødvendigvis innehalde all data frå di CSV-fil. Dataa vist nedanfor er meint som ei rettleiing for å hjelpe deg å kartlegge CSV-fila di sine kolonner til dei riktige hendingsfelta.

en: The following three fields accept the date format options available to the PHP %1$s function. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.
nn_NO: Dei følgande tre felta aksepterer datoformat-alternativa tilgjengelege i PHP%1$s funksjonen. <a href="%2$s" target="_blank">Lær korleis du lagar dine eigne datoformat her</a>.

en: The function needs to be passed an $event or used in the loop.
nn_NO: Funksjonen må sendast ei $hending eller bli brukt i løkka.

en: The hash of the next expected batch, as previously provided by the client
nn_NO: Hashen for det neste forventa partiet, som tidlegare gitt av klienten

en: The image WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin ID for biletet

en: The image associated with your event could not be attached to the event.
nn_NO: Biletet knytta til hendinga di kunne ikkje leggast til hendinga.

en: The image associated with your event could not be imported.
nn_NO: Biletet knytta til dine hendingar kunne ikkje bli importert.

en: The image associated with your event is not accessible with your API key.
nn_NO: Biletet knytta til dine hendingar er ikkje tilgjengeleg med din API-nøkkel.

en: The image file extension
nn_NO: Biletefil-utvidinga

en: The image height in pixels in the specified size
nn_NO: Biletehøgda i pikslar i den angitte størrelsen

en: The image mime-type
nn_NO: Biletet sin MIME-type

en: The image natural height in pixels
nn_NO: Biletet sin naturlege høgde i pikslar

en: The image natural width in pixels
nn_NO: Biletet sin naturlege breidde i pikslar

en: The image width in pixels in the specified size
nn_NO: Biletebreidda i pikslar i den angitte størrelsen

en: The import being fetched is not queued up for importing. Please try the import again.
nn_NO: Importen som blir henta står ikkje i kø for import. Prøv importen igjen.

en: The import failed for an unknown reason. Please try again. If the problem persists, please contact support.
nn_NO: Importen mislukkast av ein ukjend grunn. Ver venleg og prøv igjen. Kontakt support om problemet fortsetter.

en: The import is in progress.
nn_NO: Importen er i framgang.

en: The import record is missing the origin.
nn_NO: Importposten manglar opphavet.

en: The import unique ID as provided by Event Aggregator service
nn_NO: Den unike ID-en for importen som er gitt av Event Aggregator-tenesta

en: The import will be starting soon.
nn_NO: Importen vil starte snart.

en: The last time this event was imported and/or updated via import.
nn_NO: Sist gang denne hendinga vart importert og/eller oppdatert via import.

en: The link to the image in the specified size on the site
nn_NO: Lenka til biletet i den angitte størrelsen på nettstaden

en: The new status message for the user, not localized.
nn_NO: Den nye statusmeldinga for brukaren, ikkje lokalisert.

en: The new status message slug, to allow for localized messages.
nn_NO: Korttekst for den nye statusmeldinga, for å tillate lokaliserte meldingar.

en: The new status of the import.
nn_NO: Den nye statusen for importen.

en: The next import is scheduled for %1$s.
nn_NO: Den neste importen er planlagt for %1$s.

en: The number of event categories to return on each page
nn_NO: Tal hendingskategoriar å returnere på kvar side

en: The number of event tags to return on each page
nn_NO: Tal stikkord å returnere på kvar side

en: The number of events available in the preview may be limited by your %1$sImport Settings.%2$s
nn_NO: Tal hendingar tilgjengelege i førehandsvisinga kan bli begrensa av dine %1$simportinnstillingar.%2$s

en: The number of events per page on the List View. Does not affect other views.
nn_NO: Talet hendingar pr. side i listevising påverker ikkje andre visingar.

en: The number of events per page on the List, Photo, and Map Views. Does not affect other views.
nn_NO: Talet hendingar pr. side i liste, bilde og kart-vising påverker ikkje andre visingar.

en: The number of events to return on each page
nn_NO: Tal hendingar å returnere på kvar side

en: The number of organizers to return on each page
nn_NO: Tal arrangørar å returnere på kvar side

en: The number of posts associated with the term
nn_NO: Tal innlegg knytta til omgrepet

en: The number of venues to return on each page
nn_NO: Tal lokaler å returnere på kvar side

en: The organizer ID used to globally identify in Event Aggregator
nn_NO: Arrangør-IDen som blir brukt for global identifisering i Event Aggregator

en: The organizer WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin ID

en: The organizer author ID
nn_NO: Forfattar-ID

en: The organizer author WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin forfattar-ID

en: The organizer could not be created from the provided data
nn_NO: Arrangøren kunne ikkje opprettast ut i frå angitte data

en: The organizer could not be deleted
nn_NO: Arrangøren kunne ikkje bli sletta

en: The organizer could not be updated
nn_NO: Arrangøren kunne ikkje bli oppdatert

en: The organizer creation date in UTC time
nn_NO: Opprettingsdato for arrangør i UTC-tid

en: The organizer creation date in the site time zone
nn_NO: Opprettingsdato for arrangør i same tidssone som nettstad

en: The organizer description
nn_NO: Beskriving

en: The organizer e-mail address
nn_NO: Epostadresse

en: The organizer email address
nn_NO: Arrangøren si e-postadresse

en: The organizer featured image ID or URL
nn_NO: Framheva bilete-ID eller URL

en: The organizer is already trashed
nn_NO: Arrangøren er allereie lagt i papirkorga

en: The organizer last modification date in UTC time
nn_NO: Siste endringsdato for arrangør i UTC-tid

en: The organizer last modification date in the site time zone
nn_NO: Siste endringsdato i nettstaden si tidssone

en: The organizer long description
nn_NO: Lang beskrivelse av arrangør

en: The organizer name
nn_NO: Namn på arrangør

en: The organizer phone number
nn_NO: Arrangøren sitt telefonnummer

en: The organizer post ID is missing or does not exist.
nn_NO: Arrangøren sin innleggs-ID manglar eller eksisterer ikkje.

en: The organizer post ID is missing.
nn_NO: Arrangøren sin innleggs-ID manglar.

en: The organizer post status
nn_NO: Innleggsstatus

en: The organizer publication date
nn_NO: Publiseringsdato

en: The organizer publication date (UTC time zone)
nn_NO: Publiseringsdato (UTC tidssone)

en: The organizer short description
nn_NO: Kort beskrivelse av arrangør

en: The organizer slug
nn_NO: Korttekst

en: The organizer status
nn_NO: Status

en: The organizer website
nn_NO: Arrangøren si heimeside

en: The organizer with the specified ID could not be deleted.
nn_NO: Arrangøren med den angitte IDen kunne ikkje bli sletta.

en: The organizer with the specified ID has been deleted already.
nn_NO: Arrangøren med den angitte IDen har allereie blitt sletta.

en: The organizer with the specified ID is not accessible.
nn_NO: Arrangøren med den angitte IDen er ikkje tilgjengeleg.

en: The percentage of import completed.
nn_NO: Prosentandelen av importen som er fullført.

[ctx: The placeholder is for the localized version of the iCal UID specification link]
en: Some events at the requested source are missing the UID attribute required by the iCalendar Specification. Creating a scheduled import would generate duplicate events on each import. Instead, please use a One-Time import or contact the source provider to fix the UID issue; linking them to %s may help them more quickly resolve their feed's UID issue.
nn_NO: Nokre hendingar i den førespurte kjelda manglar UID-attributten som trengst av iCalendar-spesifikasjonen. Å opprette ein planlagt import vil generere dupliserte hendingar for kvar import. I staden for, ver venleg å bruke ein One-Time-import eller kontakt leverandøren av kjelda for å fikse UID-problemet; å lenke dei til %s kan hjelpe dei å fortare løyse utlistinga deira sitt UID-proglem.

[ctx: The placeholder is for the localized version of the iCal UID specification link]
en: Some events at the requested source are missing the UID attribute required by the iCalendar Specification. One-Time and ICS File imports are allowed but successive imports will create duplicated events on your site. Please contact the source provider to fix the UID issue; linking them to %s may help them more quickly resolve their feed's UID issue.
nn_NO: Nokre hendingar i den førespurte kjelda manglar UID-attributten som trengst av iCalendar-spesifikasjonen. One-Time- og ICS-filimportar er lov men suksessfulle importar vil opprette dupliserte hendingar på din nettstad. Ver venleg og kontakt leverandøren av kjeldene for å fikse UID-problemet; å lenke dei til %s kan hjelpe dei å fortare løyse utlistinga deira sitt UID-problem.

en: The position of the currency symbol in the cost string
nn_NO: Posisjonen av valutasymbolet i kostnadsfeltet

en: The preview is taking longer than expected. Please try again in a moment.
nn_NO: Førehandsvisinga tek lengre tid enn forventa. Prøv igjen om kort tid.

en: The provided linked post ID is not valid
nn_NO: Den angitte lenka post-IDen er ikkje gyldig

en: The records you were attempting to import were still not available when this queue was processed. Please try again.
nn_NO: Postane du prøvde å importere var framleis ikkje tilgjengelege når denne køa vart behandla. Ver venleg og prøv igjen.

en: The request was sent insecurely.
nn_NO: Førespurnaden vart sendt usikkert.

en: The request wasn't sent from this tab.
nn_NO: Førespurnaden vart ikkje sendt frå denne fana.

en: The requested URL does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
nn_NO: Den førespurte URLen har ingen komande og publiserte hendingar som matchar søkekriteria.

en: The requested event archive page does not exist
nn_NO: Den førespurte arkivsida finst ikkje

en: The requested event is not accessible
nn_NO: Den etterspurte hendinga er ikkje tilgjengeleg

en: The requested event term archive page does not exist
nn_NO: Den førespurte hendingsperioden si arkivside eksisterer ikkje

en: The requested organizer archive page does not exist
nn_NO: Den førespurte arrangøren si arkivside eksisterer ikkje

en: The requested organizer is not accessible
nn_NO: Den førespurte arrangøren er ikkje tilgjengeleg

en: The requested page was not found.
nn_NO: Sida du søkte etter vart ikkje funnen

en: The requested post ID does not exist or is not an event
nn_NO: Den førespurte innleggs-IDen eksisterer ikkje eller er ikkje ei hending

en: The requested post ID does not exist or is not an organizer
nn_NO: Den førespurte innleggs-IDen eksisterer ikkje eller er ikkje ein arrangør

en: The requested post ID does not exist or is not an venue
nn_NO: Den førespurte innleggs-IDen eksisterer ikkje eller er ikkje eit lokale

en: The requested source does not have any upcoming and published events matching the search criteria.
nn_NO: Den førespurte kjelda har ingen komande og publiserte hendingar som matchar søkekriteria.

en: The requested venue archive page does not exist
nn_NO: Det førespurte lokalet si arkivside eksisterer ikkje

en: The requested venue is not accessible
nn_NO: Det førespurte lokalet er ikkje tilgjengeleg

en: The response from the Event Aggregator server was badly formed and could not be understood. Please try again.
nn_NO: Responsen frå Event Aggregator-serveren var dårleg formatert og kunne ikkje bli forstått. Ver venleg og prøv igjen.

en: The selected log file is empty or has not been generated yet.
nn_NO: Den valte loggfilen er tom eller har ikkje blitt generert endå.

en: The server is not currently responding
nn_NO: Serveren svarer ikkje på noverande tidspunkt

en: The server is responding with an error:
nn_NO: Serveren svarer med ein feil:

en: The service has disabled oAuth. Some types of events may not import.
nn_NO: Tenesta har deaktivert oAuth. Det kan hende at nokre typar hendingar ikkje vil bli importert.

en: The settings below control the display of your calendar. If things don't look right, try switching between the three style sheet options or pick a page template from your theme.
nn_NO: Innstillingane nedanfor kontrollerer visinga av kalenderen din. Dersom ting ikkje ser riktig ut, prøv å bytte mellom dei tre stilark-alternativa eller vel ein sidemal frå temaet ditt.

en: The slug used for building the events URL.
nn_NO: Kortteksten som blir brukt for å bygge hendings-URLen.

en: The taxonomy the term belongs to
nn_NO: Taksonomien som omgrepet høyrer til

en: The term description
nn_NO: Beskriving

en: The term name
nn_NO: Namn

en: The term parent term if any
nn_NO: Foreldreomgrepet til omgrepet om dette finst

en: The term slug
nn_NO: Korttekst

en: The user is not authorized to create event categories
nn_NO: Brukaren er ikkje autorisert til å opprette hendingskategoriar

en: The user is not authorized to create event tags
nn_NO: Brukaren er ikkje autorisert til å opprette hendingsstikkord

en: The user is not authorized to create events
nn_NO: Brukaren er ikkje autorisert til å opprette hendingar

en: The user is not authorized to create organizers
nn_NO: Brukaren er ikkje autorisert til å opprette arrangørar

en: The user is not authorized to create venues
nn_NO: Brukaren er ikkje autorisert til å legge til lokaler

en: The venue ID used to globally identify in Event Aggregator
nn_NO: Lokale-IDen brukast for å globalt kunne identifiserast i Event Aggragator

en: The venue WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin ID for lokalet

en: The venue ZIP code
nn_NO: ZIP-kode/Postnummer

en: The venue address
nn_NO: Adresse for lokalet

en: The venue author ID
nn_NO: Forfattar-ID

en: The venue author WordPress post ID
nn_NO: WordPress-innlegget sin forfattar-ID for lokalet

en: The venue city
nn_NO: Kva by/stad ligg lokalet

en: The venue could not be created from the provided data
nn_NO: Lokalet kunne ikkje opprettast ut i frå angitte data

en: The venue could not be deleted
nn_NO: Lokalet kunne ikkje bli sletta

en: The venue could not be updated
nn_NO: Lokalet kunne ikkje bli oppdatert

en: The venue country
nn_NO: Land

en: The venue creation date in UTC time
nn_NO: Opprettingsdato for lokale i UTC-tid

en: The venue creation date in the site time zone
nn_NO: Opprettingsdato for lokale i nettstaden si tidssone

en: The venue description
nn_NO: Beskriving

en: The venue geo latitude
nn_NO: Geografisk breiddegrad

en: The venue geo longitude
nn_NO: Geografisk lengdegrad

en: The venue is already trashed
nn_NO: Lokalet er allereie lagt i papirkorga

en: The venue last modification date in UTC time
nn_NO: Siste endringsdato i UTC-tid

en: The venue last modification date in the site time zone
nn_NO: Siste endringsdato i nettstaden si tidssone

en: The venue long description
nn_NO: Lang beskriving

en: The venue name
nn_NO: Namn på lokalet

en: The venue phone number
nn_NO: Telefonnummer til lokalet

en: The venue post ID is missing or does not exist.
nn_NO: Lokalet sin innleggs-ID manglar eller eksisterer ikkje.

en: The venue post ID is missing.
nn_NO: Lokalet sin innleggs-ID manglar.

en: The venue post status
nn_NO: Innleggsstatus

en: The venue province
nn_NO: Provins

en: The venue publication date
nn_NO: Publiseringsdato

en: The venue publication date (UTC time zone)
nn_NO: Publiseringsdato (UTC tidssone)

en: The venue short description
nn_NO: Kort beskrivelse av lokalet

en: The venue slug
nn_NO: Korttekst

en: The venue state
nn_NO: Stat

en: The venue state and province
nn_NO: Stat og provins

en: The venue state or province
nn_NO: Stat eller provins

en: The venue status
nn_NO: Status

en: The venue website URL
nn_NO: URL til lokalet si heimeside

en: The venue with the specified ID could not be deleted.
nn_NO: Lokalet med den angitte IDen kunne ikkje bli sletta.

en: The venue with the specified ID has been deleted already.
nn_NO: Lokalet med den angitte IDen har allereie blitt sletta.

en: The venue with the specified ID is not accessible.
nn_NO: Lokalet med den angitte IDen er ikkje tilgjengeleg

en: Themer's Guide
nn_NO: Temaguide

en: There are going to be situations where no out-of-the-box template is 100&#37; perfect. Check out our <a href="%s">our themer's guide</a> for instructions on custom modifications.
nn_NO: Det kjem til å forekomme situasjonar der ingen ut-av-boksen-malar er 100&#37; perfekt. Sjekk ut vår <a href="%s">rettleiarens guide</a> for instruksjonar på skreddarsydde modifikasjonar

en: There are no fields setup for this tab yet.
nn_NO: Det er ingen felt satt opp for denne fana endå.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
nn_NO: Det er ein ny versjon av %1$s tilgjengeleg. %2$s

en: There is an JSON error with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
nn_NO: Det er ein JSON-feil med Event Aggregator-serveren. Ver venleg og prøv å importere igjen seinare.

en: There is an update available for %1$s but your license has expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your license.%3$s | Updates are available for %1$s but your license keys have expired. %2$sVisit the Events Calendar website to renew your licenses.%3$s
nn_NO[0]: Det er ei oppdatering tilgjengeleg for %1$s men lisensnøkkelen din har utløpt. %2$sBesøk The Events Calendar-nettstaden for å fornye din lisens.%3$s.
nn_NO[1]: Oppdateringar er tilgjengelege for %1$s men lisensnøklane dine har utløpt. %2$sBesøk The Events Calendar-nettstaden for å fornye dine lisensar.%3$s.

en: There is an update for %s. %sRenew your license%s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
nn_NO: Det finst ei oppdatering for %s. %sForny din lisens%s for å få tilgang til feilrettingar, sikkerhetsoppdateringar og ny funksjonalitet.

en: There is an update for %s. You'll need to %scheck your license%s to have access to updates, downloads, and support.
nn_NO: Det finst ei oppdatering for %s. Du må %sjekke lisensen din%s for å få tilgang til oppdateringar, nedlastingar og support.

en: There may be an issue with the Event Aggregator server. Please try your import again later.
nn_NO: Det kan ha oppstått eit problem med Event Aggregator-serveren. Ver venleg og prøv å importere igjen seinare.

en: There was a problem processing your import. Please try again.
nn_NO: Eit problem oppstod når importen din skulle prosesserast. Ver venleg og prøv igjen.

en: There was an error building the record queue:
nn_NO: Det skjedde ein feil i bygginga av oppføringskøa:

en: There was an error fetching the results from your import:
nn_NO: Noko gjekk galt mens du henta resultata frå importen din:

en: There were no Legacy Events to be Migrated, you are ready to rock!
nn_NO: Det var ingen Legacy-hendingar som skulle overførast.

en: There were no results found for %s.
nn_NO: Ingen resultat vart funne for %s.

en: There were no results found for <strong>"%1$s"</strong>.
nn_NO: Ingen resultat funne for <strong>"%1$s"</strong>.

en: There were no results found.
nn_NO: Fann ingen resultat.

en: There’s a new version of %1$s available, but your license is expired. You’ll need to renew your license to get access to the latest version. If you plan to continue using your current version of the plugin(s), be sure to use a compatible version of The Events Calendar. %2$s
nn_NO: Det er ein ny versjon av %1$s tilgjengeleg, med lisensen din har utgått. Du må fornye lisensen din for å få tilgang til siste versjon. Dersom du planlegger å halde fram å bruke din noverande versjon av innstikket må du vere sikker på at du brukar ein kompatibel versjon av The Events Calendar. %2$s

en: These settings impact all list-style views, including List View and Day View.
nn_NO: Desse innstillingane påverker alle visningar av lister, inkludert listevisning og dagsvisning.

en: These settings will also apply to events imported in the future via this scheduled import.
nn_NO: Desse innstillingane vil også gjelde for hendingar importert i framtida gjennom denne planlagte importen.

en: Third Party Accounts
nn_NO: Tredjepartskontoar

en: This %s has passed.
nn_NO: Denne %s er over.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
nn_NO: Kalenderen er driven av The Events Calendar

en: This event is all day on %%startdatewithyear%%.
nn_NO: Hendinga er heile dagen %%startdatewithyear%%.

en: This event is all day starting on %%startdatenoyear%% and ending on %%enddatewithyear%%.
nn_NO: Denne hendinga er heildags og startar %%startdatenoyear%% og sluttar %%enddatewithyear%%.

en: This event is at %%starttime%% on %%startdatewithyear%%.
nn_NO: Hendinga er %%starttime%% %%startdatewithyear%%.

en: This event is from %%starttime%% to %%endtime%% on %%startdatewithyear%%.
nn_NO: Hendinga er frå %%starttime%% til %%endtime%% %%startdatewithyear%%.

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends at %%endtime%% on %%enddatewithyear%%
nn_NO: Denne hendinga startar %%starttime%% %%startdatenoyear%% og sluttar %%endtime%% on %%enddatewithyear%%

en: This event starts at %%starttime%% on %%startdatenoyear%% and ends on %%enddatewithyear%%
nn_NO: Denne hendinga startar %%starttime%% %%startdatenoyear%% og sluttar %%enddatewithyear%%.

en: This event will not be re-imported and changes made locally will be preserved.
nn_NO: Denne hendinga vil ikkje bli importert på nytt og endringar gjort lokalt vil bli bevart.

en: This information is only for guidance and not to be considered as legal advice.
nn_NO: Denne informasjonen er kun rettleiande og skal ikkje reknast som juridisk rådgjeving.

en: This information serves as a guide on what sections need to be modified due to usage of The Events Calendar and its Add-ons.
nn_NO: Denne informasjonen fungerer som ei rettleiing på kva seksjoner som bør endrast på grunn av bruk av The Events Calendar og tillegga til The Events Calendar.

en: This is a preview of the type of content you will be getting in during the import based on what is on the calendar now.
nn_NO: Dette er ei førehandsvising av den type innhald du vil få gjennom importen basert på kva som er i kalenderen no.

en: This is especially true if you have made any code customizations to your calendar.
nn_NO: Dette spesielt dersom du har gjort tilpassingar med kode av din kalender.

en: This option allows you to automatically move past events to trash.
nn_NO: Dette alternativet gjer det mogleg å automatisk flytte tidlegare hendingar til papirkorga.

en: This option allows you to bulk delete past events. Be careful and backup your database before removing your events as there is no way to reverse the changes.
nn_NO: Dette alternativet lar deg masseslette tidlegare hendingar. Ver forsiktig og ta sikkerheitskopi av databasen før du fjerner hendingane ettersom det ikkje er mogleg å reversere endringane.

en: This option is disabled when "Disable the Event Search Bar" is checked on the Display settings tab.
nn_NO: Dette alternativet er deaktivert når "Deaktiver søkebaren for hendingar" er huka av under fana for Visingsinnstillingar.

en: This webhook action is not currently supported.
nn_NO: Denne webhook-handlinga er ikkje støtta på noverande tidspunkt.

en: Three months
nn_NO: Tre månader

en: Three weeks
nn_NO: Tre veker

en: Through the usage of The Events Calendar, Events Calendar PRO, The Events Calendar Filter Bar, Eventbrite Tickets, and Community Events plugins, as well as our Event Aggregator Import service (contained within The Events Calendar plugin), information may be collected and stored within your website’s database.
nn_NO: Gjennom bruken av The Events Calendar, Events Calendar PRO, The Events Calendar Filter Bar, Eventbrite Tickets og Community Events-innstikk i tillegg til vår Event Aggregator-importteneste (finst i The Events Calendar-innstikket) kan informasjon bli samla inn og lagra inne i din nettstad sin database.

en: Thu
nn_NO: Tor

en: Thursday
nn_NO: torsdag

en: Tickets
nn_NO: Billettar

en: Time &amp; Date
nn_NO: Tid &amp; Dato

en: Time Zone Settings
nn_NO: Tidssone-innstillingar

en: Time Zone:
nn_NO: Tidssone:

en: Time range separator
nn_NO: Tidsintervall separator

en: Time zone mode
nn_NO: Tidssonemodus

en: Time:
nn_NO: Tid:

en: To allow better control over dates, advanced security improvements and performance gain.
nn_NO: For å gi betre kontroll over datoar, avanserte sikkerheitsforbetringar og ytingsgevinst.

en: To continue using The Events Calendar, please install the latest version of
nn_NO: For å halde fram å bruke The Events Calendar kan du installere siste versjon av

en: To continue using scheduled imports, please enter a valid Event Aggregator license key under %1$sEvents > Settings > Licenses%2$s.
nn_NO: For å fortsette å bruke planlagte importar, ver venleg og skriv inn ein gyldig Event Aggregator-lisensnøkkel under %1$sHendingar > Innstillingar > Lisensar%2$s.

en: Today
nn_NO: I dag

en: Tribe Events Styles
nn_NO: Tribe-hendingar Stiler

en: Trinidad and Tobago
nn_NO: Trinidad og Tobago

en: Troubleshooting common problems
nn_NO: Feilsøking vanlege problem

en: Try to adjust your import settings and try again.
nn_NO: Prøv å endre innstillingane for import og prøv igjen.

en: Tue
nn_NO: Tys

en: Tuesday
nn_NO: tysdag

en: Turbo charge your posts admin for any custom post type with sortable filters and columns, and auto-registration of metaboxes.
nn_NO: Turbobelast innleggsadminen din for einkvar tilpassa posttype med sorterbare filter og kolonner, og automatisk registrering av metaboksar.

en: Turkey
nn_NO: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nn_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Tutorial
nn_NO: Opplæring

en: Two months
nn_NO: To månader

en: Two weeks
nn_NO: To veker

en: URL:
nn_NO: Nettadresse:

en: Ukraine
nn_NO: Ukraina

en: Unable to attach an image to the event
nn_NO: Kunne ikkje legge ved eit bilete til hendinga

en: Unable to continue inserting data. Please reload this page to continue/try again.
nn_NO: Kunne ikkje fortsette å sette inn data. Ver venleg og last inn denne sida på nytt for å fortsette/prøve igjen.

en: Unable to find a matching post.
nn_NO: Kunne ikkje finne eit tilsvarande innlegg.

en: Unable to find an event with the ID of %s.
nn_NO: Kunne ikkje finne ei hending med ID %s.

en: Unable to find an import record with the ID of %s.
nn_NO: Kunne ikkje finne ein importpost med ID %s.

en: Unable to get a post of the correct type.
nn_NO: Kunne ikkje finne eit innlegg av den korrekte typen

en: Unable to process this import - a breakage or conflict may have resulted in the import halting.
nn_NO: Kunne ikkje prosessere denne importen - brudd eller konflikt kan ha ført til at importen blei stansa.

en: Unable to run Tribe Extensions. Your website host is running PHP 5.2 or older, and has likely disabled or misconfigured debug_backtrace(). You, or your website host, will need to upgrade PHP or properly configure debug_backtrace() for Tribe Extensions to work.
nn_NO: Kunne ikkje køyre Tribe Extensions. Din hostar av nettstaden køyrer PHP 5.2 eller eldre, og har sannsynlegvis deaktivert eller feilkonfigurert debug_backtrace(). Du, eller din hostar må oppgradere PHP eller konfigurere debug_backtrace() riktig for at Tribe Extensions skal virke.

en: Unable to save credentials
nn_NO: Kunne ikkje lagre legitimasjon

en: Unable to save scheduled import instance. Please try again.
nn_NO: Kunne ikkje lagre den planlagte importinstansen. Ver venleg og prøv igjen.

en: Unable to save scheduled import. Please try again.
nn_NO: Kunne ikkje lagre planlagt import. Ver venleg og prøv igjen.

en: Undo
nn_NO: Angre

en: Unique System Info Key Generated
nn_NO: Unik systeminfonøkkel generert

en: United Arab Emirates
nn_NO: De forente arabiske emirater

en: United Kingdom
nn_NO: Storbritannia

en: United States
nn_NO: USA

en: United States Minor Outlying Islands
nn_NO: USAs ytre småøyer

en: Unknown
nn_NO: Ukjend

en: Unknown Column
nn_NO: Ukjend kolonne

en: Unknown or not set
nn_NO: Ukjend eller ikkje satt

en: Unknown service message
nn_NO: Ukjend tenestemelding

en: Unnamed %s
nn_NO: %s utan namn

en: Unnamed Venue
nn_NO: Stad ikkje namngitt

en: Unsupported
nn_NO: Ustøtta

en: Upcoming %s
nn_NO: Komande %s

en: Update %s Category
nn_NO: Oppdater %s kategori

en: Update Authority
nn_NO: Oppdater autorisasjon

en: Update Time Zone Data
nn_NO: Oppdater tidssone-data

en: Update complete: time zone data has been added to all events in the database.
nn_NO: Oppdatering fullført: tidssonedata har blitt lagt til alle hendingar i databasen.

en: Update now to version %s.
nn_NO: Oppdater no til versjon %s.

en: Updated:
nn_NO: Oppdatert:

en: Upgrade
nn_NO: Oppgrader

en: Upgrade Plugin
nn_NO: Oppgrader innstikk

en: Upgrade your calendar views
nn_NO: Oppdater dine kalendervisingar

en: Upgrade your calendar.
nn_NO: Oppdater din kalender.

en: Upload
nn_NO: Last opp

en: Upload a CSV File
nn_NO: Last opp ei CSV-fil

en: Upload an ICS File
nn_NO: Last opp ei ICS-fil

en: Use global import settings
nn_NO: Bruk globale importinnstillingar

en: Use manual time zones for each event
nn_NO: Bruk manuelle tidssoner for kvar hending

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from Eventbrite.
nn_NO: Bruk filtera for å begrense kva hendingar som blir henta frå Eventbrite.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this Google Calendar.
nn_NO: Bruk filtera for å begrense kva hendingar som skal bli henta ut frå denne Google-kalenderen.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this iCalendar feed.
nn_NO: Bruk filtera for å begrense kva hendingar som skal bli henta ut frå denne iCalendar-utlistinga.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from this site.
nn_NO: Bruk filtera for å begrense kva hendingar som skal hentast ut frå denne nettstaden.

en: Use the filters to narrow down which events are fetched from your ICS file.
nn_NO: Bruk filtera for å begrense kva hendingar som skal bli henta ut frå ICS-fila di.

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
nn_NO: Bruk følgande panel på din tilpassar for å endre stilgivinga til dine kalender- og hendingssider

en: Use the options below to configure your imports. Global Import Settings apply to all imports, but you can also override the global settings by adjusting the origin-specific options. Check your Event Aggregator Service Status on the %1$s.
nn_NO: Bruk alternativa nedanfor til å konfigurere dine importar. Globale importinnstillingar vil gjelde for alle importar, men du kan også overstyre dei globale innstillingane ved å justere dei opprinnings-spesifikke alternativa. Sjekk din Event Aggregator sin tenestestatus den %1$s.

en: Use the options below to configure your imports. Looking for more ways to import events from other websites?
nn_NO: Bruk alternativa nedanfor til å konfigurere dine importar. Ser du etter fleire måtar å importere hendingar frå andre nettstader på?

en: Use the site-wide time zone everywhere
nn_NO: Bruk tidssona for nettstaden på alt

en: Use this to share calendar data with Google Calendar, Apple iCal and other compatible apps
nn_NO: Bruk denne til å dele kalenderdata med Google Calendar, Apple iCal og andre kompatible appar

en: Using stylesheets and page templates
nn_NO: Bruk av stilark og sidemalar

en: Uzbekistan
nn_NO: Usbekistan

en: Valid Key! Expires on %s
nn_NO: Gyldig nøkkel! Utgår den %s

en: Value
nn_NO: Verdi

en: Venue
nn_NO: Lokale

en: Venue Address
nn_NO: Lokale: Adresse

en: Venue Address 2
nn_NO: Lokale Adresse 2

en: Venue City
nn_NO: Lokale By

en: Venue Country
nn_NO: Lokale: Land

en: Venue Description
nn_NO: Beskriving

en: Venue Featured Image
nn_NO: Framheva bilete

en: Venue Name
nn_NO: Lokale: Namn

en: Venue Phone
nn_NO: Lokale: Telefon

en: Venue State
nn_NO: Fylke

en: Venue State/Province
nn_NO: Lokale: Stat/Provins

en: Venue URL
nn_NO: URL

en: Venue Website
nn_NO: Lokale: Nettstad

en: Venue Zip
nn_NO: Lokale: Zip

en: Venue Zip Code
nn_NO: Postnummer

en: Venue information: name, address, city, country, state, postal code, phone, website, geographical coordinates (latitude and longitude)
nn_NO: Informasjon om lokale: namn, adresse, by, land, stat, postnummer, telefon, nettstad, geografiske koordinatar (breiddegrad og lengdegrad)

en: Venues
nn_NO: Lokaler

en: Venues should be related to this event
nn_NO: Lokaler skal vere knytta til denne hendinga

en: Venues should contain the specified string in the title, description or custom fields
nn_NO: Lokaler skal innehalde den angitte strengen i tittel, beskriving eller eigendefinerte felt

en: Venues should have events associated to them
nn_NO: Lokaler skal ha hendingar knytta til dei

en: Venues should have upcoming events associated to them
nn_NO: Lokaler skal ha komande hendingar knytta til dei

en: Viet Nam
nn_NO: Vietnam

en: View
nn_NO: Sjå

en: View %s
nn_NO: Sjå %s

en: View Aggregator Record
nn_NO: Sjå Aggregator-oppføring

en: View All Add-Ons
nn_NO: Sjå alle tillegg

en: View All Scheduled Imports
nn_NO: Sjå alle planlagte importar

en: View Calendar
nn_NO: Sjå kalendar

en: View Filters
nn_NO: Sjå filtreringar

en: View Welcome Page
nn_NO: Sjå velkomstside

en: View all %s
nn_NO: Sjå alle %s

en: View and manage your license keys
nn_NO: Sjå og administrer dine lisensnøklar

en: View the page that displayed when you initially installed the plugin.
nn_NO: Sjå sida som vart vist når du først installerte innstikket.

en: View your event categories
nn_NO: Sjå hendingskategoriar

en: View your event organizers
nn_NO: Sjå dine arrangørar

en: View your event tags
nn_NO: Sjå dine stikkord

en: View your event venues
nn_NO: Sjå dine lokaler

en: View your scheduled imports.
nn_NO: Sjå dine planlagte importar

en: Views Navigation
nn_NO: Visingsnavigering

en: Virgin Islands (British)
nn_NO: De britiske Jomfruøyer

en: Virgin Islands (U.S.)
nn_NO: De amerikanske Jomfruøyer

en: Visit the Add-on Page
nn_NO: Besøk tillegg-sida

en: WP Cron enabled
nn_NO: WP Cron aktivert

en: WP Cron not enabled
nn_NO: WP Cron ikkje aktivert

en: Wallis and Futuna Islands
nn_NO: Wallis- og Futunaøyene

en: Want to dive deeper?
nn_NO: Vil du dykke djupare?

en: Warnings and errors
nn_NO: Advarslar og feilmeldingar

en: We are committed to helping make your calendar spectacular and have a wealth of resources available, including a handy %s to get your calendar up and running.
nn_NO: Vi er forplikta til å bidra i å gjere din kalender spektakulær og har fleire ressursar tilgjengelege, inkludert eit praktisk %s for å få din kalender oppe og gå.

en: We did not find any Facebook Events settings to migrate.
nn_NO: Vi fann ingen innstillingar å overføre for Facebook-arrangementa.

en: We did not find any iCal Importer settings to migrate.
nn_NO: Vi fann ingen iCal Importer-innstillingar å migrere.

en: We hope our plugin is helping you out.
nn_NO: Vi håpar utvidinga vår er til hjelp for deg.

en: We hope you love %1$s
nn_NO: Vi håpar at du elskar %1$s

en: We recommend a 16:9 aspect ratio for featured images.
nn_NO: Vi tilrår ein ratio på 16:9 for framheva bilde.

en: We recommend making this update on a %1$sstaging site%2$s.
nn_NO: Vi tilrår å gjere denne oppdateringa på ein %1$stestnettstad%2$s.

en: We send out discounts to our core users via our newsletter.
nn_NO: Vi sender ut rabattar til våre kjernebrukarar via vårt nyheitsbrev

en: We've redesigned all of the calendar views to give you and your users a better experience. Beyond a brand new look, we've optimized every design for mobile and introduced key improvements for each view.
nn_NO: Vi har redesigna alle kalendervisingane for å gi deg og brukarane dine ei betre oppleving. Utover ein heilt ny utsjånad har vi optimalisert kvart design for mobil og introdusert nøkkelforbetringar for kvar vising.

en: Webhook not registered properly.
nn_NO: Webhook er ikkje registrert på riktig måte.

en: Website:
nn_NO: Nettstad:

en: Wed
nn_NO: Ons

en: Wednesday
nn_NO: onsdag

en: Welcome to The Events Calendar!
nn_NO: Velkomen til The Events Calendar!

en: Western Sahara
nn_NO: Vest-Sahara

en: What personal data we collect and why we collect it
nn_NO: Kva personleg data vi samlar inn og kvifor vi samlar inn denne

en: When events are sticky in month view, they'll display first in the list of events shown within a given day block.
nn_NO: Når hendingar er klebrige i månadsvising vil dei visast først i lista over hendingar som visast i ei gitt dagblokk.

en: When importing from a website that uses The Events Calendar, the REST API will attempt to fetch events this far in the future. That website's hosting resources may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
nn_NO: Når du importerer frå ein nettstad som brukar The Events Calendar vil REST APIen prøve å hente ut hendingar så langt som dette inn i framtida. Denne nettstaden sine lagringsressursar kan påverke suksessen på importar. Å velje ein kortare tidsperiode kan forbetre resultata.

en: When importing from an event source, this is how far into the future the events will be fetched; on slower websites a larger date range may impact the success of imports. Selecting a shorter time period may improve results.
nn_NO: Når du importerer frå ei hendingskjelde er dette kor langt inn i framtida hendingane vil bli henta ut; på treigare nettstader kan eit større datointervall påverke importen sin suksess. Å velje ein kortare tidsperiode kan forbetre resultata.

en: When importing from an event source, this is the maximum number of events that will be imported; on slower websites this may impact the success of imports. Setting this to a smaller number may improve results.
nn_NO: Når du importerer frå ei hendingskjelde, er dette det maksimale talet hendingar som vil bli importert; på treigare nettstader kan dette påverke importen sin suksess. Å sette dette til eit mindre tal kan forbetre resultata.

en: When purchasing Eventbrite Tickets, attendee, purchaser, and order information are stored and managed by Eventbrite.
nn_NO: Når du kjøper Eventbrite-billettar blir deltakar-, kjøpar- og bestillingsinformasjon lagra og administrert av Eventbrite.

en: When this import was last scheduled to run, the daily limit for your Event Aggregator license had already been reached.
nn_NO: Då denne importen sist var planlagt å køyre var den daglege grensa for din Event Aggregator-lisens allereie nådd.

en: When using The Events Calendar, we recommend that you use a geographic timezone such as "America/Los_Angeles" and avoid using a UTC timezone offset such as “%2$s”.
nn_NO: Når du brukar The Events Calendar tilrår vi at du brukar ei geografisk tidssone som "Amerika/Los_Angeles" og unngår å bruke ei UTC-tidssone offset som "%2$s",

en: When you save this scheduled import, the events above will begin importing.
nn_NO: Når du lagrar denne planlagte importen vil hendingane overfor starte å importerast.

en: Where We Send Your Data
nn_NO: Kvar vi sender dine data

en: Where's my calendar?
nn_NO: Kvar er kalendaren min?

en: Whether an event is sticky in the calendar view or not
nn_NO: Om ei hending er klebrig i kalendervising eller ikkje

en: Whether an event should be hidden from the calendar view or not
nn_NO: Om ei hending skal skjulast frå kalendervising eller ikkje

en: Whether events linked to the venue should show a map link or not
nn_NO: Om hendingar knytta til lokalet skal vise ei lenke til kart eller ikkje

en: Whether events linked to the venue should show a map or not
nn_NO: Om hendingar knytta til lokalet skal vise eit kart eller ikkje

en: Whether events should be hidden in the calendar view or not
nn_NO: Om hendinga skal vere gøymd i kalendervisinga eller ikkje

en: Whether or not this event is an all day Event
nn_NO: Viss eller viss ikkje denne hendinga er ei heildagshending

en: Whether the event is featured in the calendar or not
nn_NO: Om hendinga er framheva i kalenderen eller ikkje

en: Whether the event lasts the whole day or not
nn_NO: Om hendinga skal vare heile dagen eller ikkje

en: Whether the event should be featured on the site or not
nn_NO: Om hendinga skal vere framheva på nettstaden eller ikkje

en: Whether the event should be sticky in the calendar view or not
nn_NO: Om hendinga skal vere klebrig i kalendervisinga eller ikkje

en: Whether the event should show a map link or not
nn_NO: Om hendinga skal lenke til kart eller ikkje

en: Whether the event should show a map or not
nn_NO: Om hendinga skal vise eit kart eller ikkje

en: Whether the map link should be shown for the event or not
nn_NO: Om det skal visast ei lenke til kartet for hendinga eller ikkje

en: Whether the map link should be shown for the venue or not
nn_NO: Om kartlenka skal visast for lokalet eller ikkje

en: Whether the map should be shown for the event or not
nn_NO: Om det skal visast kart for hendinga eller ikkje

en: Whether the map should be shown for the venue or not
nn_NO: Om kartet skal visast for lokalet eller ikkje

en: Whether to hide terms not assigned to any posts
nn_NO: Om du skal skjule omgrep som ikkje er tilordna nokre innlegg

en: While the resources above help solve a majority of the issues we see, there are times you might be looking for extra support. If you need assistance using our plugins and would like us to take a look, please follow these steps:
nn_NO: Sjølv om ressursane ovanfor hjelper å løyse mesteparten av problema vi ser er det tider der du kanskje leiter etter ekstra support. Dersom du treng hjelp i å bruke våre innstikk og ønskjer at vi skal ta ein titt, ver venleg og følg desse stega:

en: Why am I being told my license key is out of installs?
nn_NO: Kvifor blir eg fortalt at min lisensnøkkel er tom for installasjonar?

en: Widgets
nn_NO: Småprogram

en: Without a defined location your event will not display a %sGoogle Rich Snippet%s on the search results.
nn_NO: Utan ein definert lokasjon vil ikkje hendinga di vise ein %sGoogle Rich Snippet%s i søkeresultata.

en: Writes
nn_NO: Skriv

en: YYYY-MM-DD
nn_NO: ÅÅÅÅ-MM-DD

en: Yemen
nn_NO: Jemen

en: Yes
nn_NO: Ja

en: You are approaching your daily import limit. You may want to adjust your Scheduled Import frequencies.
nn_NO: Du nærmar deg di daglege importgrense. Du vil kanskje justere dine planlagte importfrekvensar.

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
nn_NO: Du køyrer versjon %s og fortjener ein klem :)

en: You are up to date!
nn_NO: Du er oppdatert!

en: You are using The Events Calendar's built-in Google Maps API key.
nn_NO: Du brukar The Events Calendar sin innebygde Google Maps API-nøkkel.

en: You are using a custom Google Maps API key.
nn_NO: Du brukar ein tilpassa Google Maps API-nøkkel.

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
nn_NO: Du kan alltid sjekke statusen på lisensane dine ved å logge inn på %1$sdin konto på theeventscalendar.com%2$s.

en: You can find the url you need in your Google Calendar settings.
nn_NO: Du kan finne URLen du treng i Google Calendar-innstillingane dine.

en: You can make changes to imported events via The Events Calendar and see those changes reflected on your site’s calendar. The owner of the original event source (e.g. the iCalendar feed or Meetup group) might also make changes to their event. If you choose to re-import an altered event (manually or via a scheduled import), any changes made at the source or on your calendar will need to be addressed.
nn_NO: Du kan gjere endringar i importerte hendingar via The Events Calendar og sjå endringane reflektert i nettstaden din sin kalender. Eigaren av den opprinnelege hendingskjelda (f.eks. iCalendar-utlisting eller Meetup-gruppe) kan også gjere endringar i deira hending. Om du vel å importere ei endra hending på nytt (manuelt eller gjennom ein planlagt import), vil eventuelle endringar gjort i kjelda eller i din kalender måtte bli adressert.

en: You cannot delete a history record (ID: "%d").
nn_NO: Du kan ikkje slette ein historiepost (ID: "%d").

en: You do not have a license
nn_NO: Du har ikkje ein lisens

en: You do not have access to authenticate this site.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til å autentisere denne nettstaden.

en: You do not have an active connection to Eventbrite through your account and Event Aggregator.
nn_NO: Du har ikkje ei aktiv kopling til Eventbrite gjennom din konto og Event Aggregator.

en: You do not have an active connection to Meetup through your account and Event Aggregator.
nn_NO: Du må ikkje ha ei aktiv kopling til Meetup gjennom din konto og Event Aggregator.

en: You do not have permission to delete this record.
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å slette denne posten.

en: You do not have permission to migrate Facebook Events settings to Event Aggregator
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å overføre innstillingar for Facebook-arrangement til Event Aggregator

en: You do not have permission to migrate Legacy Ignored Events
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å overføre Legacy-ignorerte hendingar

en: You do not have permission to migrate iCal Importer settings to Event Aggregator
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å overføre iCal Importer-innstillingar til Event Aggregator

en: You do not have permission to restore this post.
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å gjenopprette dette innlegget.

en: You don't have permission to do that.
nn_NO: Du har ikkje tillatelse til å gjere det.

en: You have a license key for %1$s but the key is out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your license, or purchase a new one. | You have license keys for %1$s but your keys are out of installs. %2$sVisit the Events Calendar website%3$s to manage your installs, upgrade your licenses, or purchase new ones.
nn_NO[0]: Du har ein lisensnøkkel for %1$s men nøkkelen er tom for installasjonar. %2$sBesøk The Events Calendar-nettstaden%3$s for å administrere dine installasjonar, oppgradere lisensen din eller kjøpe ein ny.
nn_NO[1]: Du har lisensnøklarfor %1$s men nøklane er tomme for installasjonar. %2$sBesøk The Events Calendar-nettstaden%3$s for å administrere dine installasjonar, oppgradere lisensen din eller kjøpe ein ny.

en: You have changed the recurrence rules of this %1$s.  Saving the %1$s will update all future %2$s.  If you did not mean to change all %2$s, then please refresh the page.
nn_NO: Du har endra dei gjentakande reglane for denne %1$s. Lagring av %1$s vil oppdatere alle framtidige %2$s. Dersom du ikkje meinte å endre alle %2$s, ver venleg og oppdater sida.

en: You have not connected Event Aggregator to Eventbrite
nn_NO: Du har ikkje kopla Event Aggregator til Eventbrite

en: You have not connected Event Aggregator to Meetup
nn_NO: Du har ikkje kopla Event Aggregator til Meetup

en: You have reached your daily import limit. Scheduled imports will be paused until tomorrow.
nn_NO: Du har nådd di daglege importgrense. Planlagte importar vil bli satt på vent til i morgon.

en: You must enter an Event Aggregator license key in Events > Settings > Licenses before using this service.
nn_NO: Du må oppgi ein Event Aggregator lisensnøkkel i Hendingar > Innstillingar > Lisensar før du brukar denne tenesta.

en: You must map columns from the CSV file to specific fields in order to perform a CSV import.
nn_NO: Du må kartlegge kolonnene frå CSV-fila til spesifikke felt for å utføre ein CSV-import.

en: You must provide a valid CSV file to perform a CSV import.
nn_NO: Du må angi ei gyldig CSV-fil for å utføre ein CSV-import.

en: You must select at least one view.
nn_NO: Du må velje minst ei vising.

en: You must use an integer to reduce the daily import limit
nn_NO: Du må bruke eit heiltal for å redusere den daglege importgrensa

en: You need to connect Event Aggregator to Eventbrite to import your events from Eventbrite.
nn_NO: Du må kople Event Aggregator til Eventbrite for å importere hendingane dine frå Eventbrite.

en: You need to connect Event Aggregator to Meetup to import your events from Meetup.
nn_NO: Du må kople Event Aggregator til Meetup for å importere dine hendingar frå Meetup.

en: You need to connect to Eventbrite for Event Aggregator to work properly
nn_NO: Du må kople til Eventbrite for at Event Aggregator skal fungere skikkeleg

en: You need to connect to Meetup for Event Aggregator to work properly
nn_NO: Du må kople til Meetup for at Event Aggregator skal fungere skikkeleg

en: You need to upgrade!
nn_NO: Du må oppdatere!

en: You should include the information below in the correct sections of you privacy policy.
nn_NO: Du bør inkludere informasjonen nedanfor i dei riktige delane av personvernreglane

en: You're all set!
nn_NO: Du er klar!

en: You've requested a non-existent tab.
nn_NO: Du har førespurt ei ikkje-eksisterande fane.

en: Your Event Aggregator Facebook token expired %s.
nn_NO: Ditt Event Aggregator Facebook token utløpte %s.

en: Your Event Aggregator Facebook token will expire %s.
nn_NO: Ditt Event Aggregator Facebook token vil utløpe %s.

en: Your Event Aggregator license is expired.
nn_NO: Din Event Aggregator-lisens har utløpt.

en: Your Meetup API key is invalid.
nn_NO: Din Meetup API-nøkkel er ugyldig.

en: Your Scheduled Import has been updated!
nn_NO: Din planlagte import har blitt oppdatert!

en: Your current events URL is: %s
nn_NO: Din noverande hendings-URL er: %s

en: Your form had the following errors:
nn_NO: Skjemaet ditt hadde følgande feil:

en: Your import is currently in progress. Don't worry, you can safely navigate away&ndash;the import will continue in the background.
nn_NO: Importen din er i gang. Du kan trygt navigere deg vekk&ndash;importen vil fortsette i bakgrunnen.

en: Your import must include at least one event
nn_NO: Importen din må inkludere minst éi hending

en: Your license is invalid
nn_NO: Lisensen din er ugyldig

en: Your license is valid
nn_NO: Lisensen din er gyldig

en: Your preview doesn't have any records to import.
nn_NO: Førehandsvisinga di har ingen postar å importere.

en: Your preview is taking a bit longer than expected, but it <i>is</i> still being generated.
nn_NO: Førehandsvisinga di tek litt lengre tid enn forventa, men den blir framleis generert.

en: Your scheduled import was saved and the first import is complete!
nn_NO: Din planlagte import vart lagra og den første importen er ferdig!

en: Your update failed due to an incompatibility between the version (%1$s) of the %2$s you tried to update to and the version of %3$s that you are using. %4$s
nn_NO: Di oppdatering feila på grunn av ein inkompatibilitet mellom versjonen (%1$s) av %2$s du prøvde å oppdatere til og versjonen av %3$s som du brukar. %4$s

[ctx: add new on admin bar]
en: Aggregator Record
nn_NO: Aggregator-element

[ctx: admin menu]
en: Aggregator Records
nn_NO: Aggregator-element

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Daily
nn_NO: Dagleg

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 15 minutes
nn_NO: Kvart 15. minutt

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Every 30 Minutes
nn_NO: Kvart 30. minutt

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Hourly
nn_NO: Kvar time

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Monthly
nn_NO: Månadleg

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: On Demand
nn_NO: På førespurnad

[ctx: aggregator schedule frequency]
en: Weekly
nn_NO: Vekentleg

en: all
nn_NO: alle

[ctx: all events slug]
en: all
nn_NO: alle

en: all time
nn_NO: alltid

en: and
nn_NO: og

en: and %s post moved to Ignored. | and %s posts moved to Ignored.
nn_NO[0]: og %s innlegg flytta til Ignorert
nn_NO[1]: og %s innlegg flytta til Ignorert

en: at approximately
nn_NO: på omtrent

en: based on %s version
nn_NO: basert på %s versjon

en: category
nn_NO: kategori

[ctx: category list label]
en: %s Category | %s Categories
nn_NO[0]: Kategori
nn_NO[1]: Kategoriar

en: click here
nn_NO: klikk her

en: click here to edit it
nn_NO: klikk her for å endre

[ctx: column name]
en: # Imported
nn_NO: # importert

[ctx: column name]
en: Frequency
nn_NO: Frekvens

[ctx: column name]
en: Last Import
nn_NO: Siste import

[ctx: column name]
en: Source
nn_NO: Kjelde

[ctx: column name]
en: When
nn_NO: Når

en: day
nn_NO: dag

en: deactivated
nn_NO: deaktivert

en: delete
nn_NO: slett

en: edit Events settings.
nn_NO: Rediger innstillingar for hending

en: event
nn_NO: hending

[ctx: event aggregator status]
en: Draft
nn_NO: Utkast

[ctx: event aggregator status]
en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Draft <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Utkast <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Utkast <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Failed
nn_NO: Feila

[ctx: event aggregator status]
en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Feila <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Feila <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Imported
nn_NO: Importert

[ctx: event aggregator status]
en: Imported <span class="count">(%s)</span> | Imported <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Importert <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Importerte <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Pending
nn_NO: Avventar

[ctx: event aggregator status]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Avventande <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Avventande <span class="count">(%s)</span>

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule
nn_NO: Planlegg

[ctx: event aggregator status]
en: Schedule <span class="count">(%s)</span> | Schedule <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Planlagt <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Planlagte <span class="count">(%s)</span>

en: events
nn_NO: hendingar

en: example.com/url.ics
nn_NO: exampel.com/url.ics

[ctx: featured events slug]
en: featured
nn_NO: Framheva

[ctx: featured events title]
en: Featured %s
nn_NO: Framheva %s

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
nn_NO: %1$s og %2$s

[ctx: human readable time ago]
en: about %s ago
nn_NO: omtrent %s sidan

en: iCal Importer
nn_NO: iCal-importer

[ctx: iCal feed description]
en: Events for %s
nn_NO: Hendingar for %s

en: iCalendar Import Settings
nn_NO: iCalendar importinnstillingar

[ctx: in human readable time]
en: in about %s
nn_NO: om omtrent %s

[ctx: in human readable time]
en: retrying in about %s
nn_NO: prøver igjen om om lag %s

[ctx: link for connecting eventbrite]
en: Connect to Eventbrite
nn_NO: Kople til Eventbrite

[ctx: link for connecting meetup]
en: Connect to Meetup
nn_NO: Kople til Meetup

[ctx: link to knowlegebase article]
en: Read more about Ignored Events.
nn_NO: Les meir om ignorerte hendingar.

en: list
nn_NO: liste

en: list of available functions
nn_NO: liste over tilgjengeleg funksjonalitet

[ctx: log engines]
en: None currently available
nn_NO: Ingen tilgjengelege for augenblinken

[ctx: log selector]
en: None currently available
nn_NO: Ingen tilgjengelege for augneblinken

en: month
nn_NO: månad

en: new
nn_NO: nytt

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
nn_NO: med funksjonsnamn:

en: one month
nn_NO: ein månad

en: one week
nn_NO: ei veke

en: open-source forum on WordPress.org
nn_NO: open-kjeldeforum på WordPress.org

en: opens in a new window
nn_NO: vert opna i eit nytt vindauge

en: organizer
nn_NO: arrangør

en: organizers
nn_NO: arrangørar

en: page
nn_NO: side

en: past
nn_NO: tidlegare

en: post a thread
nn_NO: legg inn ein tråd

en: post moved to Ignored. | posts moved to Ignored.
nn_NO[0]: innlegg flytta til Ignorert
nn_NO[1]: innlegg flytta til Ignorert

[ctx: post type general name]
en: Aggregator Records
nn_NO: Aggregator-element

[ctx: post type singular name]
en: Aggregator Record
nn_NO: Aggregator-element

en: premium support on our website
nn_NO: premium støtte på vår nettstad

en: queued
nn_NO: lagt i kø

en: reactivated
nn_NO: reaktivert

en: read more about Facebook restrictions in our knowledgebase
nn_NO: les meir om Facebook sine avgrensingar i vår kunnskapsbase

[ctx: record]
en: Add New
nn_NO: Legg til ny

[ctx: records]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
nn_NO[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: screenshot of updated calendar views
nn_NO: skjermbilde av oppdaterte kalendervisingar

en: see all
nn_NO: sjå alle

[ctx: separator between date and time]
en:  at
nn_NO: klokka

en: the UID part of the iCalendar Specification
nn_NO: UID-delen av iCalendar-spesifikasjonen

en: the event category term ID
nn_NO: Hendingskategorien sin omgreps-ID

en: the event post ID
nn_NO: innleggs-ID

en: the event post name
nn_NO: Innleggsnamn

en: the event tag term ID
nn_NO: Hendingsstikkordet sin omgreps-ID

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
nn_NO: og

en: the organizer post ID
nn_NO: Innleggs-ID

en: the organizer post name
nn_NO: Innleggsnamn

en: the venue post ID
nn_NO: Innleggs-ID

en: the venue post name
nn_NO: Innleggsnamn

en: three months
nn_NO: tre månader

en: three weeks
nn_NO: tre veker

en: timezone settings
nn_NO: tidssoneinstillingar

en: to change how the actual time is displayed on your calendar.
nn_NO: for å endre korleis det faktiske tidspunktet visast i kalenderen din.

en: to create your own free Google Maps API key.
nn_NO: for å lage din eigen gratis Google Maps API-nøkkel.

en: to learn more about using it with The Events Calendar
nn_NO: for å lære meir om å bruke den saman med The Events Calendar

en: today
nn_NO: i dag

en: two months
nn_NO: to månader

en: two weeks
nn_NO: to veker

en: unknown date
nn_NO: ukjend dato

en: upcoming
nn_NO: komande

en: updated
nn_NO: oppdatert

en: venue
nn_NO: lokale

en: venues
nn_NO: lokaler

en: version data missing from override
nn_NO: Versjonsdata manglar frå overstyring

[ctx: when the retry will happen, a date]
en: retrying at %s
nn_NO: prøver på nytt den %s

en: you can modify this setting here.
nn_NO: du kan endre denne innstillinga her.
